تاریخ انتشارجمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۵
کد مطلب : ۳۶۳۵۷۲
نایب‌رئیس‌اتاق اصناف گفت:‌ با توجه به اینکه هنوز اجناس انبار محتکران وارد بازار نشده، عرضه این اجناس نیز می‌تواند قیمت‌ها را متعادل کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، محمود هاشمی با تاکید بر اینکه اقدام دولت مبنی بر ترخیص کالا بدون مابه‌التفاوت ارزی باید زودتر انجام می‌شد، اظهار کرد: با ترخیص کالاها، بازار آرام می‌گیرد و قیمت‌ها خواهد شکست، چراکه فروشندگان حق ندارند کالایی را بالاتر از قیمت درج شده روی آن عرضه کنند.
وی افزود: در حال حاضر از بازار عقب هستیم. اما اگر روزی چند هزار تن کالا ترخیص و از طرف دیگر اجازه واردات داده شود، کمبودی در بازار نخواهیم داشت اما افزایش قیمت به هر حال ایجاد می‌شود.
نایب‌رئیس‌اتاق اصناف ایران با بیان اینکه با تغییر سیاست‌های دولت، مردم باید باور کنند که نگهداری دلار و سکه نه تنها اثری ندارد، بلکه زیان‌بار است، اظهار کرد: اتفاقاتی که در بهمن ماه رخ داد، کشور را غافلگیر کرد اما همانطور که بیماری ناگهانی اتفاق می‌افتد، درمان آن طولانی است و کشور نیز باید با آرامی از این غافلگیری خارج شود.
هاشمی با بیان اینکه باید انبارداری را از احتکار تفکیک کنیم، گفت: هنوز در توزیع کالاهای احتکار شده فشاری وارد نشده که عرضه آنها بتواند قیمت‌ها را بشکند، اما این کار باید انجام شود.
وی ادامه داد: اگر نمونه‌های انباری در مغازه انباردار به فروش می‌رسد و آن مغازه ورود و خروج دارد پس انبار فروشنده، انبار احتکار نیست. در گذشته احتکار فقط مربوط به مواد مصرفی و خوراکی بود اما حالا حتی برای ماشین هم استفاده می‌شود؛ بنابراین متوجه شدیم که هر کالایی را که نگه داریم تا گران‌تر بفروشیم احتکار محسوب می‌شود.
هاشمی افزود: اطلاع‌رسانی در‌باره تعداد انبارهایی که با قصد و غرض محصولات را ذخیره کرده باشند نباید حاد شود که آرامش جامعه را بهم بریزد. ضمن اینکه به جای فشار در توزیع کالاها، باید بخش تولید را فعال کنیم، چراکه گسترش تولید باعث می‌شود دپو دیگر
اتفاق نیفتد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

این ره که تو می روی به ترکستان است
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
به چه کسانی باید رأی داد؟
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
وجوب انتخاب اصلح
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱