تاریخ انتشارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
کد مطلب : ۳۶۱۶۶۱
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در جلسه علنی این شورا یکی از چالش‌های اصلی نظام اداری کشور را رانت‌خواری و فساد اداری دانست و گفت: باید دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی مفسدان اقتصادی را شناسایی و دستگاه قضایی با آنها به شدت برخورد کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، پرویز سالاری با انتقاد از کم‌کاری‌های صورت گرفته در دستگاه‌های مختلف برای مبارزه با فساد، تصریح کرد: باید دید کمیسیون اصل 90 در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی چه کارهایی انجام داده است؟

وی ادامه داد: وقتی بحث مفاسد اقتصادی به میان می‌آید اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد، و هر دو باید مجازات شوند و نباید مفاسد اقتصادی را سیاسی و جناحی کنیم.

وی با بیان این که متأسفانه شهرداری‌ها در ایران علمدار فساد هستند، گفت: شهرداری‌ها از تهران تا بندرعباس در زمینه فساد اداری و رانت‌خواری و... از بقیه دستگاه‌های اداری جلوترند و این نکته به این برمی‌گردد که شهرداری از سال 62 از بودجه‌های وزارت کشور حذف و برای درآمد بیشتر به سمت تراکم‌فروشی، عوارض سالیانه، عوارض ساخت و ساز و... رفتند و عملاً افراد برای تراکم بیشتر و... آلوده فساد شدند.

سالاری با بیان اینکه ما به عنوان ناظر شهرداری باید عملکرد خودمان را مورد بازبینی قرار دهیم گفت: باید ببینیم که در نظارت بر شهرداری چه کرده‌ایم؟

وی خطاب به آبتین امیری و اسماعیل بواشه به‌عنوان دو نماینده شورای بندرعباس در کمیسیون توافقات گفت: باید دید تغییر کاربری و تراکم‌فروشی به عنوان کانون بروز فساد در شهرداری در کجا صورت می‌گیرد؟ مگر نه این که در شورای فنی و شورای توافقات صورت می‌گیرد و شورا نیز در این شوراهای تخصصی در شهرداری عضو دارد اما شاهد هستیم که پرونده‌های قطور و عظیم در شهرداری مناطق به توافق نمی‌رسد و به شهرداری مرکزی ارجاع می‌شود اما نمایندگان عضو در شورای فنی در شهرداری مرکزی حضور نمی‌یابند، این موضوع را چه کسی باید جوابگو باشد؟

وی گفت‌: بسیاری از ادارات و دستگاه‌های دولتی بندرعباس برای ساخت و ساز حتی پروانه و پایان کار از شهرداری نگرفته‌اند و حتی سند هم ندارند و این در حالی است که اگر یک پیرمرد و پیرزن ضعیف در یک محله محروم یک خانه 40 متری بدون پروانه بسازند، آن را روی سرش خراب می‌کنند!

عضو شورای شهر بندرعباس با گلایه از استاندار هرمزگان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی در کلنگ‌زنی بیمارستان 240 تختخوابی جدید در بیمارستان شهید محمدی، گفت: چرا در این بیمارستان که فضای سبز خوبی دارد کلنگ‌زنی می‌شود؟ مگر زمین در این شهر و در جای دیگر نیست؟ وی افزود: فضای سبز نباید به راحتی نابود شود و جای آن را ساختمان بگیرد. سازمان فضای سبز ما باید جلوی این کارها را بگیرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما