تاریخ انتشارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۲
کد مطلب : ۳۵۹۹۶۴
در شرایطی که هر روز شاهد اعلام خروج شرکت‌های غربی از ایران هستیم و از برجام هم چیزی نمانده است، یک مقام ارشد وزارت تجارت انگلیس نیز اعلام کرد روابط تجاری با ایران مشروط به اجازه آمریکاست.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ و به نقل از رویترز، انگلیس اعلام کرد تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاثیر آشکاری بر دیگر کشورها داشته و ارزیابی ریسک فعالیت تجاری در ایران را برای شرکت‌ها دشوار ساخته است.
رونا فیرهد، از مقامات ارشد وزارت تجارت انگلیس در سخنانی در پارلمان انگلیس اظهار کرد: این روشن است که برخی از این تحریم‌ها دارای جنبه فراسرزمینی هستند. وی اذعان کرد که تحریم‌ها بر تجارت بین ایران و کشورهایی غیر از آمریکا تاثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: دولت انگلیس در حال ارائه دستورالعمل‌هایی در داخل ایران و در خود انگلیس است تا به شرکت‌ها برای مدیریت این ریسک‌ها کمک کند. لندن همچنین در حال کار با دیگر دولت‌ها برای حفظ روابط تجاری با ایران است.این مقام انگلیسی ادامه داد: ما در حال کار با همکاران اروپایی و تعامل مستقیم با آمریکا و اتحادیه اروپا هستیم و تلاش می‌کنیم که ضمن حمایت از شرکت‌هایمان، دولت آمریکا را تشویق کنیم تا به ما اجازه دهد روابط تجاری (با ایران) را ادامه دهیم، زیرا ما فکر می‌کنیم این مسئله از اهمیت برخوردار است.

گفتنی است، چندی پیش هم دلفاین اُو، عضو شورای ملی فرانسه هم اعلام کرده بود: اتحادیه اروپا تسویه حساب با ایران را مشروط به عدم وضع تحریم‌های ثانویه به جای دلار به یورو با ایران را انجام می‌دهد.

اظهارات مقاماتی از کشورهای فرانسه و انگلیس مبنی بر اینکه حضور آنها در ایران مشروط به اجازه آمریکاست نشان‌دهنده تبعیت کامل اروپا از این کشور و باطل‌کننده بیش از پیش ادامه برجام با فقط اروپا می‌باشد.
شرکت فولاد «دنیلی» ایتالیا همکاری با ایران را متوقف کرد

در همین راستا، شرکت فولاد «دنیلی» به دنبال خروج آمریکا از برجام، کار برای یافتن پوشش مالی سفارش‌های ایران به ارزش 1/5 میلیارد یورو (1/8 میلیارد دلار) را متوقف کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت دنیلی، تولیدکننده فولاد ایتالیایی به دنبال خروج آمریکا از برجام، کار برای یافتن پوشش مالی سفارش‌های ایران به ارزش 1/5 میلیارد یورو (1/8 میلیارد دلار) را متوقف کرد.

الساندرو تریویلین، مدیر ارشد اجرایی این شرکت گفت: «با توجه به خروج آمریکا از این توافق، بانک‌ها به علت از ترس از مواجه شدن با تحریم‌های ثانویه، دیگر آماده تامین  سرمایه پروژه‌های ایران نیستند.»

لازم به ذکر است، شرکت دنیلی در سال 2016، یک توافقنامه چهارچوب تجاری با ایران به ارزش حدود 5/7 میلیارد دلار امضا کرده بود.
کشتیرانی «مرسک» هم همکاری با ایران را متوقف می‌کند

همچنین شرکت مولر-مرسک، بزرگ‌ترین شرکت کشتیرانی کانتینری جهان اعلام کرد فعالیت‌های تجاری با ایران را راستای پایبندی به اعمال مجدد تحریم‌های ایران و به دنبال خروج آمریکا از برجام متوقف خواهد کرد.
سورن سکو، مدیر ارشد اجرایی این شرکت در مصاحبه‌ای به رویترز گفت: با توجه به اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، در صورتی که شما مبادلات تجاری در آمریکا داشته باشید، نمی‌توانید با ایران تجارت کنید و ما حجم وسیعی مبادلات تجاری با آمریکا داریم. من جزئیات زمان بندی دقیق را نمی‌دانم، اما مطمئن هستم که ما فعالیت‌ها در ایران را متوقف خواهیم کرد.
اقدام این شرکت یک روز پس از اینکه توتال همانند دیگر شرکت‌های اروپایی از خروج از ایران صحبت کرد، صورت گرفت و سایه‌ای از تردید ایجاد کرد که آیا نشست رهبران اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای می‌تواند روابط تجاری با تهران را حفظ کند.پیش‌تر هم شرکت‌هایی مانند ایرباس و بوئینگ از انصراف خود برای همکاری با ایران خبر داده و شرکت نفتی انی ایتالیا و نفتکش TORM دانمارک هم اعلام کرده بودند فعالیت جدیدی در ایران نخواهند داشت.
منبع : خبرگزاری تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

قسم به دل بی تاب بیا
جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۵
نسبت کرونا با نیمه شعبان
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
آثار هشت‌گانه انتظار امام موعود(عج)
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
هلوکاست کرونائی
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱