تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۹
کد مطلب : ۳۵۸۷۳۳
یک روزنامه آمریکایی فاش کرد، آمریکا به خاطر ترس از واکنش روسیه و ایران، به یک حمله محدود در سوریه، بسنده کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، «نیویورک تایمز» نوشت، در حالی که «دونالد ترامپ» ابتدا طوری صحبت می‌کرد که قصد دارد آتش گسترده‌ای را متوجه سوریه کند و همه فکر می‌کردند یک عملیات نظامی گسترده پیش رو است، در عمل آمریکا و متحدانش به یک حمله محدود به سوریه بسنده کردند.

در ابتدای این گزارش آمده است: «در مقایسه با حمله مشابه سال گذشته، رئیس‌جمهور این بار در حمله به سوریه، اهداف بیشتری را با قدرت آتش بالاتری هدف قرار داد. اما نهایتا، آنچه او انجام داد یک عملیات محدود بود و آشکارا به نحوی برنامه‌ریزی شده بود که باعث تحریک حامیان سوریه، یعنی روسیه و ایران به انجام اقدام تلافی‌جویانه، نشود.»

نیویورک تایمز با اشاره به ابراز نگرانی روزهای گذشته «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا، از اینکه یک حمله گسترده به بروز درگیری‌های غیرقابل کنترل منجر شود، نوشته است: «با وجود تمام لفاظی‌های تندی که آقای ترامپ این هفته داشته، او گونه‌ای از حمله را برگزید که ظاهرا، آسیبی به ماشین جنگی آقای [بشار] اسد [رئیس‌جمهور سوریه] یا مرکز فرماندهی و کنترل نرساند. همچنین، بعید به نظر می‌رسد که این حمله موازنه کلی نیروها هفت سال جنگ داخلی خونین سوریه را یک شبه تغییر دهد.»

پیش از این نیز کارشناسان و ناظران پیش‌بینی کرده بودند که ترامپ هرگز به حمله «گسترده قوی» که قولش را داده بود، دست نخواهد زد، چرا که از واکنش ایران و روسیه، شدیدا هراس دارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هندسه و نظم جهانی در پسا کرونا
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
تقابل تفکر جهادی و هالیوودی در بحران‌ها
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
یار امام و یاور رهبری
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۷