اسلام حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم، دین وحدت، هدایت، معنویت، عدالت، اخوت و تعالی‌بخش فرد و جماعت است.
۰
plusresetminus
آیت‌الله توکل: مبعث سرآغاز بعثت همه مسلمانان برای تحقق اهداف اسلام و نابودی ظلم و بیداد است
به گزارش بلاغ،  به‌مناسبت فرارسیدن مبعث، آیت‌الله توکل طی پیامی بعثت را رسالت دائمی همه مسلمانان برای تحقق اهداف دین خاتم در برقراری عدالت و نابودی ظلم و ظالم دانست.
متن پیام نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری چنین است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم ِاقْرَاْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذي خَلَقَ * خَلَقَ الْاِنسانَ مِنْ عَلَقَ * اِقْرَا وَ رَبُّكَ الْاَكْرَمُ * اَلَّذي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ...». (قرآن را) به نام پروردگارت- كه هستى را آفريد- بخوان. همو كه انسان را از خون بسته آفريد. بخوان كه پروردگارت از همه ارجمندتر است. همو كه با قلم تعليم داد و آن چه را كه انسان نمى‌دانست به او آموخت.
 
در سال چهل عام‌الفیل، مرد چهل ساله‌ای از سوی خداوند مهربان برای هدايت بشر و راهنمايي دايمي انسان‌ها برانگيخته شد که در اوج جوانمردی و برخورداری از فضائل عالی انسانی و الهی، زبانزد عام و خاص بود.
 
او خاتم پیامبران و دین او متکامل‌ترین ادیان الهی و متضمن سعادت بشریت تا بقای عالم است. اسلام حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم، دین وحدت، هدایت، معنویت، عدالت، اخوت و تعالی‌بخش فرد و جماعت است.
 
 شب و روز مبعث برای مسلمانان شرافتی ویژه دارد. تا جایی که برخی آن را شريف‌‏تر از تمام روزها و شب‌ها دانسته‌اند.
 
مبعث نبی مکرم اسلام سرآغاز بعثت دائمی همه مسلمانان جهان تا قیام قیامت برای تحقق اهداف این دین حیات‌بخش و نابودی عوامل و مظاهر ظلم و بیداد است.
 
این عیدسعید را ابتداء به حضرت صاحب‌الامر امام زمان عج‌الله تعالی فرجه‌الشریف، نائب شایسته او و همه مسلمانان بویژه شیعیان و مردم شریف مازندران تبریک و تهنیت عرض نموده، جهانی در تراز منویات این پیامبر رحمه‌للعالمین را از خداوند مهربان مسالت می‌دارم.
 
26رجب‌المرجب 1439 هجری شمسی برابر با 24 فروردین 1397
 
سیدرحیم توکل
نماینده مردم شریف مازندران در خبرگان رهبری
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما