روایت بهترین کشتی‌گیر جهان از موفقیت‌هایش در سال 96

یزدانی: تهاجمی کشتی می‌گیرم چون مردم لذت می‌برند

تاریخ انتشارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۶
کد مطلب : ۳۵۶۵۷۵
قهرمان کشتی آزاد جهان می‌گوید دوست دارم مردم از کشتی‌هایی که می‌گیرم، لذت ببرند.
۰
plusresetminus
یزدانی: تهاجمی کشتی می‌گیرم چون مردم لذت می‌برند
به گزارش بلاغ، بدون شک مثل سال ۹۵ در روزهای پایانی سال ۹۶ هم می‌توان حسن یزدانی را یکی از ستاره‌های ورزش ایران دانست.

کشتی‌گیر ۲۳ ساله جویباری که ۳ مدال طلا در سال جاری کسب کرد و اکثر حریفانش را در کمتر از ۶ دقیقه شکست داد، حالا برای سال آینده و کسب قهرمانی در مسابقاتی چون بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی خودش را آماده می‌کند.

حسن یزدانی که اخیراً در مسابقات قهرمانی آسیا مقتدرانه به عنوان قهرمانی رسید، فعلاً در روزهای بلاتکلیفی کشتی در زادگاه خودش استراحت می‌کند تا بعد از تعطیلات نوروز بار دیگر تمریناتش را برای مسابقات مهم آینده آماده کند. این نابغه کشتی ایران در گفت‌و‌گوی متفاوتی که انجام داده، صحبت‌های جالبی را بر زبان آورده که مشروح آن در ادامه می‌آید.
سال پرباری را سپری کردم
خدا را شکر سال ۹۶ در مجموع سال خوبی برای من بود. بعد از عید بود که در اردیبهشت ماه به مسابقات کشورهای اسلامی رفتم و مدال طلا گرفتم. سپس در انتخابی تیم ملی شرکت کردم و به مسابقات جهانی پاریس رفتم. خدا به من کمک کرد و در وزن جدید توانستم یک مدال خوشرنگ در پاریس برای کشورم کسب کنم. بعد از ۲، ۳ ماه استراحت بار دیگر تمرینات را آغاز کردیم و در مسابقات قهرمانی آسیا که اخیراً در قرقیزستان برگزار شد، یک مدال خوشرنگ دیگر برای ایران به دست آوردم.
آن حریف روس دفاعی کشتی گرفت.
اینکه من امسال اکثر مسابقات خودم را قبل از پایان ۶ دقیقه پیروز شدم، درست است. فقط یک کشتی با حریف روسی را نتوانستم قبل از ۶ دقیقه برنده شوم که در نیمه نهایی مسابقات جهانی بود. به هر حال در آن مسابقه هم اتفاقاتی رخ داد که باعث شد من نتوانم امتیازات کامل را بگیرم. حریفم هم فقط برای دفاع کردن آمده بود و اجازه امتیاز گرفتن نمی‌داد. خدا را شکر که در نهایت کشتی را با اینکه برایم سخت شده بود، برنده شدم؛ اگرچه مثل همیشه امتیاز نگرفتم.

دوست دارم مردم از کشتی من لذت ببرند
تنها هدف من این است که دل مردم را شاد کنم. دوست دارم مردم از کشتی‌هایی که می‌گیرم، لذت ببرند و به همین خاطر تهاجمی کشتی می‌گیرم. اصلا این موضوع برایم مهم نیست که با چند امتیاز پیروز شدم و فلان کشتی‌گیر بیشتر از من امتیاز گرفت. در نهایت باید مدال بگیرم تا برای کشورم و مردم افتخارآفرینی کنم.

در مسیرم سختی‌های زیادی را تحمل کردم
من از سن ۱۱ سالگی بود که ورزش حرفه‌ای کشتی را دنبال کردم. ما یک خانواده متوسط بودیم و طی کردن مسیر سخت برای راهیابی به تیم ملی و قهرمان شدن خیلی سخت بود. من هم‌اشتیاق زیادی برای قهرمان شدن در کشتی داشتم و این سختی‌ها را تحمل کردم. خدا را شکر که به هدفم رسیدم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲