تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵
کد مطلب : ۳۵۲۵۱۱
چهار کشور محاصره کننده و تحریم کننده قطر امروز (چهارشنبه) بیانیه‎‏ای مشترک را در واکنش به اظهارات اخیر «خالد بن عبدالرحمن» وزیر خارجه قطر در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو صادر کردند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، کشور‌های مصر، عربستان، امارات و بحرین که به کشور‌های محاصره کننده قطر معروف هستند، در واکنش به اظهارات وزیر خارجه قطر در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو بیانیه‎ای مشترک صادر کردند.

چهار کشور محاصره کننده و تحریم کننده قطر امروز (چهارشنبه) بیانیه‎‏ای مشترک را در واکنش به اظهارات اخیر «خالد بن عبدالرحمن» وزیر خارجه قطر در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو صادر کردند.

به گزارش اسکای نیوز، در این بیانیه مشترک، قطر به دامن زدن به بحران دیپلماتیک اعضای شورای همکاری و سوء استفاده از آن در نشست شورای حقوق بشر در ژنو متهم شده است.

کشور‌های مصر، بحرین، امارات و بحرین در بیانیه خود تاکید کردند که تنش سیاسی با قطر کوچک است و باید در چارچوب تلاش‌های کویت حل شود.

چهار کشور عربی ضمن تقدیر از کشور کویت به دلیل تلاش‌های آن برای حل این بحران اعلام کردند که قطری‎ها باید بین اصل حسن همجواری و استمرار نقض قوانین یکی را انتخاب کنند.

کشور‌های محاصره کننده و تحریم کننده قطر در بیانیه مشترک خود، بار دیگر این کشور را به حمایت از تروریسم و گسترش گفتمان نفرت پراکنی و تشویق به درگیری متهم کردند.

در این بیانیه مشترک آمده است که «ما از قطر می‌خواهیم که رفتار‌های خود در مورد حمایت از گروه‌های تروریستی را تغییر دهد و دوحه را به پناهگاه شخصیت‌های تروریستی تبدیل نکند.»

کشور‌های تحریم کننده قطر با تاکید بر اینکه گروه اخوان المسلمین هیچ خدمتی به بشریت به جزء گروه‌های تروریستی مانند داعش، جبهه النصره و القاعده نکردند، افزود: قطر رهبران اخوانی را در خود جای می‌دهد.

در ادامه بیانیه مشترک آمده است: به دفاع از حق حاکمیت خود و تحریم دولت قطر بر اساس موازین بین المللی ادامه خواهیم داد. اعمال تحریم‎های دوحه، دفاع در برابر آسیبی است که به امنیت کشور‌ها و دخالت در امور داخلی ما وارد می‌شود.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

" چمرانم" آرزوست...
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۱
هندسه و نظم جهانی در پسا کرونا
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
تقابل تفکر جهادی و هالیوودی در بحران‌ها
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳