رئیس صنف کارگری شاغل در مدارس غیردولتی مازندران مطرح کرد

بلاتکلیفی 7 هزار نیروی آزاد مدارس غیردولتی در مازندران

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
کد مطلب : ۳۳۹۵۶۴
رئیس صنف کارگری مشاغل در مدارس غیردولتی مازندران با بیان اینکه 7 هزار نیروی آزاد مدارس غیردولتی در مازندران در بلاتکلیفی بسر می‌برند، گفت: حقوق، امنیت شغلی، نداشتن کارت پرسنلی و بیمه از مهم‌ترین مطالبات نیروهای آزاد در مدارس غیردولتی استان است.
۰
plusresetminus
بلاتکلیفی 7 هزار نیروی آزاد مدارس غیردولتی در مازندران
فاطمه احمدیان در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار کرد: 7 هزار نیروی آزاد مدارس غیردولتی در مازندران در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

وی افزود: این نیروها که شامل معلمان مقاطع مهدکودک، پیش‌دبستانی، ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان، معلمان دروس ورزش، قرآن، هنر، پرورشی و همچنین نیروهای خدماتی هستند، از کمترین جایگاه و مزایای کاری برخوردارند.

رئیس صنف کارگری معلمان و مربیان شاغل در مدارس غیردولتی مازندران گفت: حقوق این نیروها بسیار کم است و علی‌رغم اینکه باید مطابق با قانون کار حقوق بگیرند، دارای حقوق حداقلی هستند که از 100 هزار تا به‌ندرت 800 هزار تومان متغیر است.

احمدیان اضافه کرد: علاوه بر این حقوق حداقلی، این نیروها بیمه نیستند و اگر تعداد کمی از این نیروها هم تحت پوشش قرار دارند، هزینه بیمه از حقوق‌شان کسر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای آزاد در مدارس غیردولتی استان مورد حمایت و توجه آموزش‌وپرورش قرار ندارند و نامه‌نگاری‌ها و مطالبات آن‌ها هم از سوی این سازمان پاسخی داده نمی‌شود.

رئیس صنف کارگری شاغل در مدارس غیردولتی مازندران با بیان اینکه این صنف در مرداد سال‌جاری تشکیل شده است، تصریح کرد: حقوق، امنیت شغلی، نداشتن کارت پرسنلی و بیمه از مهم‌ترین مطالبات نیروهای آزاد در مدارس غیردولتی استان است که ما با تشکیل این صنف، به‌دنبال مطالبه‌گری و حل‌وفصل آن هستیم.

احمدیان در پایان متذکر شد: برخی از نیروهای آزاد در مازندران نزدیک به دو دهه است که با این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند و علی‌رغم عدم پیگیری مسئولان به مشکلات آن‌ها، صادقانه در حال انجام وظایف‌شان هستند که امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد توجه و جدیت مسئولان برای مشکلات این جامعه بزرگ استان باشیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲