تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۳۳۲۷۳۴
عضو کانون هیئت مدیره انبوه‌سازان مسکن ایران گفت: به وزیر اعلام کردم که هیچ عزمی برای بهبود وضعیت مسکن کشور در این دولت وجود ندارد.
۰
plusresetminus
عزمی برای بهبود وضعیت مسکن در این دولت وجود ندارد/ بودجه 97 مشکل مسکن را حل نمی‌کند
علی اکبر زورقچیان در گفت‌وگوی اختصاصی با بلاغ در ارتباط با وضعیت مسکن و ساخت و ساز در استان مازندران، اظهار کرد: در تمام 36 سالی که در حوزه مسکن فعالیت داشتیم، هیچ سالی وضعیت ساخت و ساز مانند امسال نبود.

وی افزود: بنده در طول سال‌ها حداقل دو کارگاه در سطح شهر ساری داشتم ولی در حال حاضر هیچ خبری از ساخت و ساز نیست.

عضو انبوه‌سازان مسکن ایران، دلیل این موضوع را عدم توانایی قدرت خرید مردم عنوان کرد و گفت: مردم نیاز به مسکن دارند، پول برای مسکن دارند ولی مسکنی که در خور شان و علاقه مردم باشد وجود ندارد.

زورقچیان ادامه داد: از قول من در هر رسانه‌ای می‌خواهید بنویسید، در هیچ کجای از زوایای دولت تدبیر و امید و مسئولان امر هیچ عزمی برای بهبود وضع مسکن وجود ندارد، این موضوع را به وزیر مسکن و شهرسازی هم اعلام کردم که هیچ عزمی در وزارت شما برای رفع مشکل مسکن نیست.

وی بیان کرد: در لایحه بودجه سال 97 تنها دو خط در ارتباط راجع به مسکن دارد و گفتند که از صندوق توسعه مسکن پول برداشت شود و آن هم شرط و شروطی دارد که قابل دریافت نیست.

عضو کانون هیئت مدیره انبوه‌سازان مسکن ایران در پاسخ به این سوال که آیا تسهیلاتی در ارتباط با توسعه ساخت ساز پرداخت نمی‌شود، گفت: دولت به من اعلام می‌کند که اگر تصمیم به ساخت 20 واحد دارید، مبلغ 40 میلیون تومان برای هر واحد در بانک سپرده‌گذاری کنم و 6 ماه بعد، ما به شما از بابت سپرده‌گذاری تسهیلات پرداخت می‌کنیم.

زورقچیان ادامه داد: بنده اگر 20 تا 40 میلیون تومان پول داشته باشم که نیاز به تسهیلات دولت ندارم.

وی در ارتباط با وضعیت اشتغال مسکن در مازندران، بیان کرد: در سال 92 به 47 نفر عیدی پرداخت کردم، سال 95 به دو نفر عیدی دادم.

عضو کانون هیئت مدیره انبوه‌سازان مسکن ایران در پاسخ به این سوال که برای برون‌رفت از این مشکل چه اقداماتی باید انجام داد، خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات و افزایش قدرت خرید مردم در دستور کار قرار گیرد.

زورقچیان درباره پرداخت تسهیلات در قالب اوراق قرضه، اظهار کرد: بنده محاسبه کردم و به وزیر اعلام کردم که بهره این موضوع 31 درصداست، آیا برای شما مقرون به صرفه هست که نسبت به تهیه اوراق قرضه اقدام کنید؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا آماری از وضعیت پروژه‌های نیمه‌کاری دارید، گفت: آماری از این بابت ندارم ولی بنده و همکارانی که باید برای پروژه‌های در دست اقدام پایان کار تهیه می‌کردیم، فکر نمی‌کنم که برای پایان سال 99 هم بتوانیم تمام کنیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما