تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
کد مطلب : ۳۱۸۱۵۴
استاندار مازندران توسعه مناطق محروم روستایی را لازمه اعتقاد هر دولتی دانست و گفت: باید در عملکرد مسئولان رسیدگی به این مردم با نگاه توسعه محوری در روستاها در جریان باشد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، ربیع فلاح جلودار در مراسم افتتاح گازرسانی به 6 روستای منطقه هزارجریب شرق مازندران در روستای خرم‌چماز شهرستان نکا با اشاره به آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در توجه به محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و روستایی، اظهار کرد: این آرمان‌ها هم اکنون در حال انجام است.

وی افزود: اعتقاد به توسعه روستایی به عنوان محور فعالیت‌های هر دولتی باید باشد که روستاهای هزارجریب تا کنون محرومیت فراوانی کشیدند و باید در این دولت در اولویت قرار بگیرند چراکه مردم این منطقه هیچ فرقی با مکان‌های دیگر ندارند.

استاندار مازندران با بیان حق مردم این منطقه در برخورداری از امکانات انقلاب اسلامی باتوجه به اهدای شهدای بزرگ برای انقلاب، خاطرنشان کرد: باید در عملکرد مسئولان رسیدگی به این مردم با نگاه توسعه محوری در روستاها در جریان باشد.

این مسئول توجه به اهمیت تولید و اشتغال را ضروری دانست و اضافه کرد: همه امکانات برای تولید و اشتغال به خصوص در مناطق روستایی و محروم باید در اولویت قرار گرفته و سرعت بیستری به خود بگیرند.

وی گفت: توجه به همه این مسائل سبب درآمدهای پایدار در منطقه می‌شود که مباحث گردشگری و اراضی شیبدار در کنار رسیدگی به آب روستایی باید با توجه بیشتر مسئولان به خصوص دهیاری‌ها و بخشداران با هماهنگی فرمانداری‌ها پیگیری بیشتری شود.

فلاح توسعه روستایی را نیازمند وجود برخی زمینه‌ها و امکانات در روستاها دانست و تصریح کرد: در شهرهای نکا، بهشر و گلوگاه به اندازه تمام نمایندگان دیگر استان تلاش برای خدمت‌رسانی به این منطقه از سوی نماینده مردم درحال انجام است.

وی افزود: باید به مسئولان کمک و آن‌ها را تشویق کرد تا بتوانند با نیروی بیشتری در انجام وظایف و خدمت رسانی به مردم کار کنند و مردم نیز در نتیجه این اقدامات از آسایش و رفاه بیشتری برخوردار شوند.

استاندار مازندران با بیان برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای رفع مشکل گاز منطقه برای همیشه، خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه در قالب گازرسانی به بیش از 150 روستای منطقه هزارجریب شرق مازندران، مشکل مردم این مناطق با تزریق مستقیم گاز از جنوب کشور برای همیشه رفع می‌شود و مشکلی نخواهیم داشت.

این مسئول این خدمات را برای مردم کم توصیف و اضافه کرد: حق مردم این منطقه بیش از این است اما با توجه به امکانات موجود و توان شبانه‌روزی به کار گرفته شده، خدمت‌رسانی به این شکل انجامیده که در بحث گازرسانی تلاش می‌شود تا پایان سال 97 به پایان برسد.

وی در پایان گفت: تلاش می‌شود تا مشکل گاز تمام روستاهای مازندران در این دولت رفع شود تا در کنار سایر مشکلات موجود در روستاها از راه روستایی گرفته تا آبرسانی و در بحث تولید و اشتغال هرچه سریع‌تر سایر خدمات به رفع محرومیت‌ها منجر شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما