تاریخ انتشارجمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
کد مطلب : ۲۹۳۶۱۸
رئیس کمیته روابط خارجی سنا این طرح را فروردین ماه ارائه داده بود، اما یکماه پیش اعلام کرد که بررسی افزایش تحریم‌های ایران را به‌خاطر اروپاییان و همچنین انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران تا بعد از انتخابات به تعویق می‌اندازد!
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا ساعتی قبل طرح موسوم به «قانون مقابله با اقدامات برهم زننده ثبات توسط ایران» را تصویب کرد.

در صورت تصویب طرح مذکور در صحن اصلی سنا و ابلاغ رئیس جمهوری آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه ایران إعمال خواهد شد.


به گزارش صدای آمریکا، این طرح با ۱۸ رأی مثبت در برابر ۳ رأی منفی تصویب شد و حال برای تصویب نهایی باید به صحن اصلی سنا ارائه شود.


منبع یادشده افزود: قانون‌گذاران آمریکایی از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات از امروز در کنگره چند طرح مجزا برای افزایش تحریم علیه ایران به‌خاطر فعالیت‌های موشکی، حمایت از گروه‌های تروریستی و همچنین نقض حقوق بشر بررسی می‌کنند.


"باب کورکر" رئیس کمیته روابط خارجی سنا این طرح را فروردین ماه ارائه داده بود، اما یک‌ماه پیش اعلام کرد که بررسی طرح های مربوط به افزایش تحریم‌های ایران را به‌خاطر اروپاییان و همچنین انتخابات ریاست جمهوری در ایران تا بعد از انتخابات به تعویق می‌اندازد!


بر اساس این طرح در صورت تصویب در صحن سنا، دولت آمریکا ظرف مدت ۹۰ روز باید تحریم‌های جدیدی علیه افراد و نهادهای فعال در توسعه برنامه‌های موشکی ایران تصویب کند.

همچنین بر اساس یکی دیگر از طرح‌ها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌طور مستقیم تحت تحریم قرار خواهد گرفت.


در صورت تصویب، این اولین بار خواهد بود که سپاه تحریم می‌شود. آمریکا پیش‌تر در سال ۲۰۰۷ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحریم کرده بود.


واکنش جان کریوزیر خارجه سابق آمریکا شب گذشته در چند توئیت از قانون‌گذاران آمریکایی خواسته بود از تحریم بیشتر ایران خودداری کنند.

وی هشدار داد که تصویب تحریم‌های بیشتر علیه ایران ممکن است «ناقض برجام» باشد.

وی نوشت:‌ «دوستان و همکاران سابق، اکنون زمان رفتار محتاطانه است... الان وقت یک طرح جدید تحریمی علیه ایران نیست.»/ر
منبع : جام نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تنها بگو: انا لله و انا الیه راجعون!
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
نقش‌مدیریت رسانه در مقابله با کرونا ویروس
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
مهم، نگهداشتن خط و خاکریزاست
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸