تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۱
کد مطلب : ۲۸۹۷۶۰
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: مردم امروز ببینند آیا واقعا دولت در مسیر خود اتکایی اقتصادی موفق عملکرد یا خیر.
۰
plusresetminus
مردم ببینند دولت در مسیر خود اتکایی اقتصادی موفق عمل کرد یا خیر/ ایجاد 50 هزار کارگاه توسط بسیج با ایجاد 70 هزار شغل
غلامحسین غیب‌پرور در حاشیه افتتاح شرکت پشتیبان طرح‌های اقتصاد مقاومتی بابل در گفت‌وگوی اختصاصی با بلاغ اظهار کرد: طرح‌های اقتصادی بسیاری به همت بسیج در حال اجرا است اما با این حال در حوزه بازار با مشکلاتی مواجه‌ایم. 

وی افزود: ما عقیده داریم که برای حل مشکلات نیازمند همت و مدیریت انقلابی هستیم و همان‌گونه که بسیجیانی چون دکتر سجادی در این مجموعه که از طرح‌های اقتصاد مقاومتی است این را باور دارند و کار جهادی انجام‌ می‌دهند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، ایران را سرشار از امکانات دانست و ادامه داد: در کشور ما همه چیز وجود دارد، پول، امکانات و مواد اولیه فراوان است اما معضلی که با آن روبرو‌ هستیم که بی‌ارادگی و مدیریت غیرجهادی است.

غیب‌پرور با اشاره به ظرفیت‌های بالای اقتصادی در مازندران گفت: مازندران از استان‌هایی است که توان بالایی دارد، برای مثال به من گزارش داده‌اند که این استان قابلیت تولید 200 نوع گیاه دارویی دارد اما در خوشبینانه‌ترین حالت تنها 60 نوع تولید و از بقیه انواع گیاهان استفاده‌ای نمی‌شود، خب اگر این ظرفیت‌های بدون استفاده را به سایر صنایع تعمیم دهیم وضعیت مناسبی نخواهد بود.

وی مهم‌ترین وظیفه بسیج را ارائه الگوی درست اقتصادی برشمرد و تاکید کرد: با توجه به مشکلات امروز جامعه که اقتصاد در راس آن قرار دارد وظیفه بسیج این است که الگویی درست از کار و فعالیت را به مردم و جامعه ارائه بدهد.
 
این مسؤول ارشد نظامی تصریح کرد: در همین کارخانه‌ای که هستیم و در زیر بنایی نزدیک به یک هزار و 200 متر کارهای مهمی در حال انجام است و برای قریب به 5 هزار نفر مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شد، پس ظرفیت وجود دارد باید به آن مسیر درستی داد.
 
وی در تشریح برنامه‌های اقتصادی آینده بسیج گفت: ایجاد 50 هزار کارگاه مبتنی بر اقتصاد مقاومتی در سراسر کشور مدنظرمان قرار دارد و این کارگاه‌ها ان‌شاءالله فقط به صورت مستقیم نزدیک به 70 هزار شغل را ایجاد خواهد کرد و غیرمستقیم هم باید محاسبه شود.
 
غیب‌پرور ادامه داد: از برنامه‌های دیگر ما اعزام 850 هزار نفر به اردوهای جهادی و 4 هزار نفر به مساجد سراسر کشور است.
 
وی باور به اقتصاد مقاومتی را لازم برشمرد و بیان کرد: آن کسی که بیشتر از همه اقتصاد مقاومتی را شناخته و  ظرفیت‌های مردم را سنجیده است، مقام معظم رهبری است، وقتی ایشان می‌فرمایند "مشکل اقتصاد ما با توان داخلی حل خواهد شد" پس باید اقتصاد مقاومتی باور ملی ما شود.
 
غیب‌پرور ادامه داد: همین دوستانی که در آنجا فعالیت می‌کنند به این باور رسیده‌اند که خودشان خواستند و توانستند، این‌ها حلال‌ترین لقمه را بر سر سفره‌هایشان می‌برند.
 
فرمانده بسیج کشور ضمن امیدواری به نتایج اقداماتشان افزود: ان‌شالله بتوانیم با عمل به اصول به نتیجه خوبی برسیم و در انتهای سال رهبر معظم انقلاب و مردم را خوشحال کنیم، آن هم با تولیدات داخلی باکیفیت و اشتغال توام با مهارت.
 
وی در خصوص عملکرد دولت یازدهم در حوزه اقتصاد مقاومتی بیان کرد: دولت و همه نهادها زمانی می‌توانند بگویند در اقتصاد مقاومتی موفق بوده‌ایم که در حوزه خوداتکایی اقتصادی برسند و اتفاق مبارکی در این زمینه افتاده باشد.

غیب‌پرور تاکید کرد: مردم امروز ببینند آیا واقعا دولت در مسیر خود اتکایی اقتصادی موفق عملکرد یا خیر.
 
وی در پایان با نکوهش سخنان کرباسچی در مورد شهدای مدافع حرم گفت: این یک حرف بی‌خاصیت و بی‌ارزشی است و ما هم نمی‌خواهیم توان خود را در پاسخ به این حرف‌های مفت قرار دهیم، هر حرفی ارزش پاسخ دادن هم ندارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما