تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۲۸۳۴۹۶
بررسی داده‌های هواشناسی از پایان بارش‌ها همراه با کاسته شدن از میزان تراکم ابرها در شرق مازندران و آفتابی و گرم شدن هوا تا انتهای هفته حکایت دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از پیک نکا، درحالی که تا حدودی در روزهای اخیر با افزایش تراکم ابرها و کاهش نسبی دما در شرق مازدران روبرو بوده‌ایم که البته در برخی نقاط ازجمله ارتفاعات با بارش‌های پراکنده نیز همراه بوده است اما این وضعیت ادامه‌دار پیش‌بینی نمی‌شود.

به گونه‌ای که تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و بررسی داده‌های ایستگاه‌های محلی و ماهواره‌ای نشان می‌دهد که از امشب(یکشنبه) از میزان تراکم ابرها کاسته شده و آسمان بیشتر به صورت نیمه‌ابری می‌شود.

با ورود به روز دوشنبه اما روند کم شدن ابرها در آسمان با شدت بیشتری ادامه پیدا می‌کند و این روز را می‌توان مجدداً شاهد حضور گرم آفتاب در آسمان با افزایش نسبی دما و روطبت در منطقه بود.

این وضعبت برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز به عنوان جو غالب پیش‌بینی می‌شود البته در این مدت امکان حضور مقطعی ابرها در آسمان وجود دارد که در همین راستا افزایش ابر و احتما بارانی شدن در بامداد پنجشنبه در برخی نقاط متصور است.

در ادامه نیز برای روزهای پنجشنبه و جمعه آسمانی آفتابی و هوایی نسبتاً گرم با رطوبت نسبی بالا پیش‌بینی می‌شود که این روند در روزهای ابتدایی هفته آینده نیز ادامه‌دار خواهد بود.

بنابراین به نظر می‌رسد صبح روز دوشنبه و بعدازظهر جمعه به ترتیب سردترین و گرمترین ساعات هفته را با حدود 5 و 25 درجه سانتی‌گراد بالای صفر به خود اختصاص دهند.

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما