تاریخ انتشارجمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۴
کد مطلب : ۲۴۷۴۸۲
عضو هیات رییسه مجلس اقدام مجلس سنای آمریکا در تمدید تحریم‌ها علیه ایران را نقض برجام دانست و گفت: تدوین طرح سه فوریتی برای از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای به جهت اضطرار در مقابله با اقدام آمریکاست.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، اکبر رنجبر‌زاده با اشاره به تدوین این طرح در قالب یک ماده واحده و 5 تبصره درخصوص طرح‌های دو فوریتی و سه فوریتی در مقابله با اقدام سنا اظهار داشت: دو فوریت یا سه فوریت این طرح محل مذاکره نمایندگان است که در مقابله با اقدامات سنا و نمایندگان کشور انجام گیرد. طرح‌های دو فوریتی هم در 72 ساعت جمع بندی نهایی شده و شکل قانونی به خود می‌گیرد.

وی اضافه کرد: مطرح شدن سه فوریتی بودن طرح نیز به این معناست که بحث اضطرار پیش آمده تا بتوانیم از مسیری حرکت کنیم که از خسارتی که تا به امروز بر ما وارد شده، متناسب با اقدام علنی آمریکایی‌ها بویژه مصوبه مجلس سنا، اقدام اساسی و اصولی انجام دهیم.

رنجبرزاده ادامه داد: در ماده 160 مجلس آمده که طرح‌های دو فوریتی با ضرورت جلوگیری از خسارت مطرح می‌شود درحالی که الان خسارت وارد شده و ما می‌خواهیم با خسارت حتمی که بر کشور در حال تحمیل شدن است این طرح حیاتی را به صورت سه فوریتی ارائه دهیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: طرح دو فوریتی از منظر رهبری به استکبار اعلام شد و ما مسیر خودمان را دنبال می‌کنیم برای این که فوت وقت نشود و مقابله را انجام دهیم. ریاست جمهوری آمریکا که مسیر مقابله را آغاز کرده ما هم مسیر خود را دنبال می‌کنیم و برای مقابله سریعتر با طرح آمریکایی‌ها، طرح سه فوریتی مناسب‌تر از طرح دو فوریتی است.

رنجبرزاده گفت: الان هم به سرزمین دانشمندان علمی و هسته‌ای ما تجاوز شده و درصد قابل توجهی از آنچه به دست آورده بودیم را از ما سلب کرده‌اند و می‌خواهند تمام دستاوردهای هسته‌ای را از ما سلب کنند.

وی ادامه داد: آنکه بر خلاف قوانین بین‌الملل حرکت کرده و آنها را زیر پا گذاشته، آمریکا و کنگره این کشور است و ما طرح را مشروط می‌کنیم به این که به سرعت کار خود را شروع کنیم تا در زمینه از سر گیری فعالیت‌های هسته‌ای اقدام جامع و کاملی را داشته باشیم و به دنیا به طور مستمر و شبانه روز و توسط دستگاه دیپلماسی و رسانه‌ها اعلام کنیم که شروع کننده اقدام غیر قانونی آمریکا بوده و ما چاره‌ای جز مقابله نداریم و مسیرهای ما مقابله‌ای و دفاعی است و هجوم به مرزهای علمی و اخلاقی نیست.
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما