رئيس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران:

آمریکا صادرات فرش ایران را به دیگر کشورها ممنوع کرده است

تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۱
کد مطلب : ۲۳۵۷۱۶
رئيس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: صادرات فرش ایرانی از آمریکا به دیگر کشورها ممنوع است و این چالش بزرگی برای فرش ایرانی است.
۰
plusresetminus
آمریکا صادرات فرش ایران را به دیگر کشورها ممنوع کرده است
به گزارش بلاغ، سیدرضی حاجی‌آقا میری اظهار داشت: بعد از رفع تحریم‌ها صادرات طلسم صادرات فرش ایران شکسته شد و صادرات فرش ایران به آمریکا هم آزاد شد اما باید این سؤال را مطرح کرد که فرش‌هایی که در این مدت به آمریکا صادر شده است چه فرش‌هایی بوده و چه کیفیتی داشته است و اینکه آیا می‌تواند این صادرات راضی‌کننده باشد یا خیر؟

وی با بیان اینکه فرش‌های ایرانی که به آمریکا صادر شده است کیفیت پایینی داشته ادامه داد: در حال حاضر هم فرش‌هایی که آمریکا از ایران می‌خرد معمولا فرش‌های بسیار نازل و با قیمت‌های بسیار پایین است که به صورت فله‌ای به آمریکا صادر می‌شود.

میری تصریح کرد که این شکل از صادرات با این کیفیت چیزی نیست که بتوان به آن افتخار کرد و بتوان گفت صادرات در حال انجام است.

این فعال صادراتی افزود: باید بتوانیم فرش ایرانی خوب با کیفیت بالا صادر کنیم که هنوز شرایط آن فراهم نشده است. آمارهایی هم که در خصوص رشد صادرات فرش نسبت به سال گذشته اعلام شده است همین صادرات فرش به آمریکا را هم دربر می‌گیرد چرا که به هر حال صادرات انجام گرفته است اما باید تحلیل‌مان اینگونه باشد که این صادرات به چه شکلی انجام می‌شود و آیا سیر صعودی خواهد داشت یا خیر؟
به گفته رئیس‌کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران صادرات فرش ایرانی به غیر از آمریکا به سایر کشورها نیز چندان امیدوارکننده نبوده است.

میری با بیان اینکه تا مسائل مربوط به تبلیغات و بازارسازی انجام نشود نمی‌توان شاهد حرکت‌های اساسی در جهت صادرات فرش بود عنوان کرد: موضوع مهم دیگر این است که اگر کسی بخواهد در نمایشگاهی در آمریکا شرکت کند قانون آمریکا اجازه نمی‌دهد که آن صادرکننده فرش خود را به آنجا ببرد و در صورتی که نتوانست فرش خود را بفروشد آن را بازگرداند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر واردات فرش ایرانی به آمریکا آزاد است اما صادرات فرش ایرانی از آمریکا به دیگر کشورها ممنوع بوده و امکان‌پذیر نیست و این مشکل و چالش بزرگی برای فرش ایرانی است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود درگیری و زوال رهبری آمریکا
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴