معاون سابق وزیر راه و شهرسازی:

مسکن در وضعیت قرمز قرار گرفت

تاریخ انتشارجمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۳
کد مطلب : ۲۳۳۵۹۲
معاون سابق وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نشانه‌ای از تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش مسکن دیده نمی‌شود به فرار رو به جلوی وزیر‌راه اشاره کرد و گفت: برنامه دولت برای رونق مسکن پس از سه سال شکست خورد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، سیدعلی لطفی‌زاده اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی منتشره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعداد معاملات در پررونق‌ترین ماه سال یعنی شهریورماه سال جاری نسبت به ماه گذشته 16 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: این بدان معناست که تنها برنامه ابلاغی دولت برای وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن یعنی «رونق در بخش مسکن» بعد از گذشت سه سال با شکست کامل مواجه شده و این بخش در وضعیت نابهنجاری به سر می‌برد.

وی «بلاتکلیفی پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر»، «استقبال ضعیف مردم از تسهیلات خرید مسکن،» «بی‌برنامگی مفرط در بافت‌های فرسوده،» «نداشتن برنامه برای 1/5 میلیون واحد خالی در کشور،» «کسری سالانه 500 هزار واحد ساخت مسکن در 3 سال گذشته» و... را از نشانه‌های وضعیت قرمز در بخش مسکن برشمرد.

معاون سابق وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مردم باید بدانند در صورت عدم اصلاح روند وضعیت موجود، انفجار قیمتی در بخش مسکن را شاهد بوده و به تبع آن تنها دستاورد دولت در حوزه اقتصادی یعنی «کاهش تورم» را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.
 لطفی‌زاده همچنین با اشاره به انتقادات پیاپی وزیر راه و شهرسازی به طرح مسکن مهر بیان کرد: کارنامه خالی وزیر راه و شهرسازی در بخش مسکن، تحلیل «فرافکنی و اشکال گرفتن مداوم به مسکن مهر» را آسان می‌کند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما