تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
کد مطلب : ۲۰۹۰۷۳
مسئول کتابخانه‌های رامسر گفت: نشست «کتابخوان» در توسعه فرهنگ مطالعه و ترویج آن در جامعه نقش بسیار بسزایی دارد و افزایش این شاخص ها را در بر دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از نیمه پُر رامسر، نشست کتابخانه‌ای به مناسبت هفته عفاف و حجاب در کتابخانه فرید رامسر برگزار شد.

زینب سلیمان طالشی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: کتاب‌خوان عنوان نشست‌هایی است که به منظور اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده و با هدف ترویج مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می شود.

مسئول کتابخانه های رامسر ادامه داد: این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد.

وی افق نشست کتابخوان را توسعه رفتار مدنی رشدیافته و رشد دهنده در سراسر کشور حتی روستاهای دوردست و نیز جمع‌های کوچکی خانوادگی دانست تا به مرور به درونی شدن عادت مطالعه منجر شود.

سلیمان طالشی سیاست‌های نشست را آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه، ایجاد احساس نیاز به مطالعه و فرهنگ‌سازی این امر، نیازسنجی ذائقه مطالعاتی عموم مردم و بهبود نگرش عموم مردم و کیفیت سبک زندگی ایشان در اثر مطالعات هدفمند و کاربردی بیان کرد.

وی ادامه داد: هدف برگزاری نشست ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، معرفی کتاب های مفید و کاربردی، ارتقا و توانمندسازی کتابداران از طریق مطالعه و آشنایی با شیوه های استاندارد معرفی کتاب است که امیدواریم بتوانیم افراد جامعه را به کتابخوانی تشویق کنیم و فرهنگ کتابخوانی در جامعه ما افزایش یابد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خدا را شکر که دشمنان ما احمق‌اند
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
مزدوران ملکه و ترامپ
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
آقای روحانی! لطفا رئیس جمهور باشید
شورای نگهبان، امانتدار آرمان‌ها
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵