تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
کد مطلب : ۱۸۵۱۲۹
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آمار دقیق حذف‌شدگان از دریافت یارانه گفت: در مجموع از شش میلیون نفری که قرار بود حذف شوند، سه میلیون و 300 هزار نفر شناسایی و حذف شدند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، فیروز‌آبادی درباره حذف 24 میلیون نفر دیگر از یارانه‌بگیران اظهار کرد: این امر به میزان دقتی بستگی دارد که می‌خواهیم پیاده‌سازی کنیم.

وی افزود: اگر میزان دقت را پایین بیاوریم، شناسایی و حذف سه دهک درآمدی امکانپذیر است. طبعا اگر میزان دقت را پایین بیاوریم به سرعت می‌توان این موضوع را پیاده‌سازی کرد. اما ممکن است در بحث اجرا با کسانی مواجه شویم که در منزل دچار بیماری خاص یا آسیب‌های اجتماعی هستند که در مورد آنها دقت بیشتری کرده و مورد به مورد به آنها رسیدگی می‌کنیم.

طبق تبصره 14 لایحه بودجه 94 کل کشور دولت موظف است در سال 95 یارانه نقدی سرپرست خانوار سه دهک بالای جامعه و شش گروه درآمدی مشخص شده در بودجه در متن پیشنهادی کمیسیون تلفیق را حذف کند و هرگونه پرداخت یارانه از ابتدای تیرماه 95 به این گروهها تصرف در اموال عمومی بوده و جرم تلقی می‌شود.

براین اساس 1- یارانه کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالانه آنها حداقل 350 میلیون ریال معادل رقمی حدود 3 میلیون تومان در ماه باشد 2- نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قضات، اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیردولتی، پزشکان و دندانپزشکان، کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشگری و کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تامین اجتماعی، و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری‌بگیران دولتی و غیردولتی که درآمد سالانه آنها بیش از 350میلیون ریال باشد، 4- کلیه مدیران و اعضای هیات‌مدیره و بازرسان شرکت‌های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه مدیران و اعضای هیات‌مدیره و روسا و معاونان مناطق و شعب بانک‌ها و بیمه‌ها و موسسات مالی و اعتباری و کلیه کارکنان اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیش از 350 میلیون ریال باشد، 5 -کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور 6- کلیه اشخاصی که در سه دهک بالای درآمدی کشور هستند و در موارد فوق ذکر نشدند، قطع خواهد شد.

همچنین براساس بند الحاقی این تبصره دریافت یارانه توسط افرادی که به موجب این بخش از قانون استحقاق دریافت یارانه ندارند مستوجب جریمه نقدی به میزان دو برابر مبلغ دریافتی می‌باشد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما