تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
کد مطلب : ۲۰۱۹۶۷
به جرأت می‌توان شهید ابراهم عشریه را در زمره آن دسته از رزمندگانی به شمار آورد که راه دفاع از حرم اهل بیت در سوریه را با چشمانی باز و بصیرت عمیق قلبی انتخاب کرد و در این راه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
۲
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از پیک نکا، به جرأت می‌توان شهید ابراهم عشریه را در زمره آن دسته از رزمندگانی به شمار آورد که راه دفاع از حرم اهل‌بیت در سوریه را با چشمانی باز و بصیرت عمیق قلبی انتخاب کرد و در این راه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

سخنان سرشار از بصیرت این شهید درست قبل از اعزام به سوریه که توسط همسر وفادارش ضبط شده است، حکمت‌ها و پندهای فراوانی را با خود برای همه ما به همراه دارد که باید با دقت به آنان گوش داد و فهمید که این افراد قبل از چشیدن طعم شهادت چه احساسی نسب به مقوله شهادت داشتند.

در این کلیپ شهید ابراهیم عشریه با اشاره به فهم عمیق خود از رسالت انبیا و فلسفه انقلاب اسلامی با بیانی شیوا به مناجات با خداوند می‌پردازد که تماشای آن بسیار دیدینی و شنیدنی است.

ابراهیم عشریه به عنوان پنجمین شهید مدافع حرم شهرستان نکا شناخته می‌شود که در 25 فروردین امسال در حومه حلب به فیض عظیم شهادت نائل آمد، اما خبر شهادت وی پس از حدود 50 روز و درحالی که هنوز از پیکر پاکش خبری نشده، تأیید شد و این درحالی است که از این شهید سه فرزند دختر به نام‌های زهرا، زینب و معصومه به یادگار مانده است.

گفتنی است، از پنج شهید مدافع‌حرم شهرستان نکا هنوز پیکر سه شهید به نام‌های حسین مشتاقی، سعید کمالی و ابراهیم عشریه به خانواده آن‌ها برنگشته و مردم این دیار در انتظار پیکرهای پاک فزندان خود چشم به راهند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
داداش ابراهیم شهادتت مبارک.یاد اون روزایی که تو علویون قم با هم بودیم بخیر. ما رو هم شفاعت کن پیش مادرمون زهرا .
feedback
دوست شهید
خوشا به حلت برادر به آرزویت رسیدی داداش ابراهیم
feedback
مهدی
خوشا بحالت استاد عشریه شهادتت مبارک.
feedback
United States
یادت بخیر رفیق در دوی امدادی سال 1382 دانشکده افسری امام حسین (ع) اصفهان
feedback
حامد طیبی
از شنیدن خبر شهادت استاد عزیزم شوکه شدم . ابراهیم جان شهادتت مبارک
feedback
حسن
استاد خوشا به حالت
feedback
فامیل
داداش ابراهیم زهرا ومعصومه وزینب تنهان
feedback
سید مهدی سادات
استاد شهادت لیلقت شما خوبان بود شهادتت مبارک دعا کن واسه منه بیچاره هم پاگیر دنیا نشم و شهادت قسمتم شه
feedback
شریف باقلانـــــــی
باعرض سلام محضرخانواده محترم وهمسروفرزندان شهیدسعیدجناب سرهنگ پاسدارابراهیم عشریه.هیچگاه حسن خلق ورفتارنیک وخوشرویی شمارافراموش نخواهم کرد.شمارادرعلویون شناختم وشمافی الواقع اشداعلی الکفارورحمائ بینهم بودید.باشنیدن خبرشهادتت بشدت محزون شدم وهنوزتاکه هنوزه دلم آرامش پیدانکرده چراکه صدای نازک وتوام باآرامشتون رادیگه نخواهم شنید...ابراهیم جان شهادتت مبارک.این حقیرسراپاتقصیرراپیش مولایم علی بن ابیطالب ع شفاعت بفرما....شادی روحش الفاتحه مع الصلوات.....یاعلی
feedback
Italy
استاد شهیدم بانماز شب حاجت خود را گرفت شهید نمیشد جای تعجب داشت
feedback
United States
ابراهیم
عزیز دلم حاج ابراهیم خوش به حالت چقدر دلم برات تنگ شده
غربت محرومان در مجلس توانگران
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
مهدویان و سیمرغ شکسته
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
درخت گردو، تراژدی محافظه‌کارانه
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹