مدیر پروژه بازسازی مسجد جامع ساری اعلام کرد

پیش‌بینی اتمام بازسازی مسجد جامع ساری تا محرم سال آینده

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۳۶۴۱۰۰
مدیر پروژه بازسازی مسجد جامع ساری با بیان اینکه گنبد شبستان جنوبی و مناره‌های مسجد که در اثر آتش سوزی تخریب شده بود، به اتمام رسیده است، گفت: تمام همت و هدف ما آن است اگر اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه به موقع به دست ما برسد این پروژه در محرم سال 98 به بهره‌برداری و مرحله افتتاح برسد.
۰
plusresetminus
پیش‌بینی اتمام بازسازی مسجد جامع ساری تا محرم سال آینده
مهدی ایزدی در گفت‌وگو با بلاغ، درباره آخرین وضعیت بازسازی مسجد جامع ساری اظهار کرد: خوشبختانه پروژه بازسازی گنبد شبستان جنوبی مسجد که در اثر آتش سوزی تخریب شده بود، به اتمام رسید.

وی افزود: بازسازی مناره‌های مسجد نیز تمام شده و در حال دوخت و دوز کار هستیم.

مدیر پروژه بازسازی مسجد جامع ساری خاطرنشان کرد: در قسمت غربی مسجد نیز که سازه آهنی داشت و دچار تخریب شده بود، کار را آغاز کرده‌ایم و در حال بازسازی سنتی این قسمت از مسجد هستیم که یک سری از کارها انجام و مابقی در دست انجام است.

ایزدی در خصوص برآورد هزینه بازسازی مسجد به خبرنگار ما گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته هزینه مرمت و بازسازی مسجد نزدیک به 12 میلیارد تومان است که با احتساب هزینه 5 میلیارد تومانی ترمیم تاسیسات و نیز 3 میلیارد تومانی هزینه‌های جانبی نظیر بیمه، مالیات و غیره، در مجموع به 20 میلیارد تومان خواهد رسید که البته با توجه به نوسانات ارزی و تغییر قیمت‌ها، کمی افزایش یا کاهش خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تاکنون بالای میلیارد تومان هزینه شده است و تمام همت و هدف ما آن است اگر اعتبارات تخصیص یافته به این پروژه به موقع به دست ما برسد این پروژه در محرم سال 98 به بهره‌برداری و مرحله افتتاح برسد.

مدیر پروژه بازسازی مسجد جامع ساری در خصوص همکاری دستگاه‌های ذیربط در خصوص بازسازی مسجد عنوان کرد: شهرداری که فعلا همکاری خوبی را داشته و استانداری نیز که در راس کار است به طور منظم جلساتی را در خصوص میزان پیشرفت و کمک به تسریع در بازسازی با ما داشته است و امیدواریم که اعتبارات این پروژه هر چه زودتر به استان داده شود.

ایزدی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص اینکه آیا بارندگی‌های اخیر صدماتی را به مسجد وارد کرده است یا خیر، گفت: با توجه به سقف موقتی که برای مسجد زده شده بود، بارندگی خسارتی را به مسجد وارد نکرده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲