تاریخ انتشارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۳۴۰۳۶۲
نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استفاده سموم کشاورزی بسیار نگران‌کننده است، گفت: لازم است که وزارت جهاد کشاورزی برای تولید محصول سالم کشاورزی اقدام لازم را انجام دهد.
۰
plusresetminus
استفاده سموم کشاورزی نگران‌کننده است/ لزوم اقدام وزارت جهادکشاورزی برای تولید محصول سالم کشاورزی
به گزارش بلاغ، ولی‌الله نانواکناری نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با حضور در مکان اولین نمایشگاه ملی تخصصی توانمندسازی ماشین‌آلات، ادوات و نهادهای کشاورزی در فریدونکنار از آخرین دستاوردها و نوآوری‌های شرکت‌های تولیدی در زمینه کشاورزی بازدید کرد.

ولی‌الله نانواکناری در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با بلاغ اظهار کرد: برای حفظ کیفیت و افزایش کمیت محصولات کشاورزی منطقه باید از نگاه سنتی در تولید دست کشید و رو به فناوری آورد.

وی خاطرنشان کرد: فریدونکنار برند برتر برنج طارم در کشور است و وظیفه حفظ این برند امروز بر عهده کشاورزان است. 

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس با ابراز نگرانی از افزایش استفاده از سموم کشاورزی به ویژه در کشت دوم، گفت: نگرانی ما و کشاورزان منطقه به خصوص در کشت دوم وجود آفات کشاورزی است که به ناچار مردم را ملزم به استفاده از سموم مهلک کشاورزی می‌کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران افزود: این سموم خسارات جبران‌ناپذیری به محیط زیست و محصولات کشاورزی و آبزی وارد می‌کند که از کشاورزان درخواست می‌شود این موضوعات را رعایت کنند.

نانواکناری مسئولیت اصلی جلوگیری از استفاده از سموم در مزارع کشاورزی را معطوف به وزارت جهاد کشاورزی دانست و تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید با استفاده از ظرفیت دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری و با پژوهش و فن‌آوری نسبت به برطرف کردن این معضل و کمک به تولید محصول سالم و حفط محیط‌زیست اقدام لازم را انجام دهد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲