تاریخ انتشارسه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
کد مطلب : ۳۲۸۵۵۷
نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری در واکنش به اظهارات مولوی عبدالحمید در مورد زلزله کرمانشاه، گفت: مردم و مسئولان نباید به این گونه اظهارات از افراد کم‌سواد توجه کنند و بیشتر به درد و مشکلات مردم در جهت خدمت اهمیت دهند.
۰
plusresetminus
مردم به تحلیل‌های تک بعدی در تبیین اعتقادی زلزله توجه نکنند/ مسئولان در زلزله کرمانشاه کمتر از مردم خدمت کردند
در پی اظهارات مولانا عبدالحمید از روحانیون اهل سنت در ایران، آیت‌الله سیدرحیم توکل عضو خبرگان رهبری در گفت‌و گو با بلاغ اظهار کرد: در مواردی مانند زلزله ما نمی‌توانیم فقط روی این عذاب الهی دست بگذاریم و آن را بزرگ کنیم.
  
وی افزود: با توجه به رحمانیت خداوند بلایی که بر انسان ظاهر می‌شود چند وجهی است، برای برخی به دلیل گناهان و برخی دیگر تسریع و بالابردن مقام است که اگر محکم بود ترفیع جایگاه پیدا کند، برای عده دیگری تطهیری و برای افرادی هم امتحان خداوند در زلزله قرار داده شد.
    
استاد درس اخلاق و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: نباید در این‌گونه مسائل فقط به یک بعد قضیه اشاره و مابقی را نادیده گرفت و نباید گفت همه این موارد جنبه گناه دارد، نه این‌طور نیست و به نسبت اعمال افراد عناونین متفاوت است.
  
توکل با اشاره به وظیفه خدمت‌رسانی دولت به‌صورت ویژه به زلزله‌زدگان غرب کشور، تصریح کرد: اگر خدای ناکرده خود ما در زلزله مصیبت می‌دیدیم از دولت چه انتظاری داشتیم، آنچه که دوست داشتیم برای ما انجام شود باید برای این مردم دولت تمام همت خود را به خرج دهد.
  
وی با تشکر از مردم ایران اسلامی به خاطر حس انسان‌دوستی، تاکید کرد: اصل قضیه خدمت‌رسانی بر روی دوش مسئولان کشور است و مردم همیشه جلوتر از مسئولان بیدار هستند و حرکت می‌کنند، در زلزله کرمانشاه تا به امروز بیش از مسئولان، مردم خدمت کردند.
  
عضو خبرگان رهبری در پایان گفت: مردم و مسئولان نباید به این‌گونه اظهارات از افراد کم‌سواد توجه کنند و باید بیشتر به درد و مشکلات مردم در جهت خدمت اهمیت دهند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما