تاریخ انتشاردوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
کد مطلب : ۳۱۹۹۲۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: هیات‌های مذهبی جایگاه ویژه‌ای در جامعه اسلامی دارد و تریبون‌دار معارف اهل‌بیت هستند و آن را به عینه در بحث فتنه دیدیم که هیات‌های مذهبی به صورت ویژه نقش‌آفرین بودند.
۰
plusresetminus
نقش‌آفرینی ویژه هیات‌های مذهبی در مقابل فتنه و تهدیدات دشمن غیرقابل انکار است
همزمان با برگزاری انتخابات شورای مرکزی هیات‌های مازندران حجت‌الاسلام ناصر شکریان در گفت‌وگو با بلاغ اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغیه که وزارت محترم کشور زده بود مسئولیت هیات‌های مذهبی به‌عهده سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شد.

وی افزود: بر همین اساس در مرحله اول شناسایی همه هیات‌های مذهبی در دستور کار قرار گرفت و اکثر هیات‌ها ضمن تشکیل پرونده و ساماندهی دارای کد شدند تا قابل شناسایی باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: بعد طی این مراحل برای سازماندهی‌ و نظارت، انتخابات شورای هیات مذهبی هر شهرستان برگزار می‌شود و خود هیات‌ها از بین خودشان افرادی را انتخاب می‌کنند که بتوانند در ساماندهی، نظارت و ارتقای سطح هیات‌های مذهبی برنامه‌هایی داشته باشند، لذا انتخابات برگزار و خودشان می‌آیند بر اساس آیین نامه‌ای که داریم و شهرهایی که تا 50 هیات مذهبی دارند در این انتخابات پنج نفر به‌عنوان عضو شورای اصلی انتخاب می‌شوند و در شهرهایی که دارای 50 تا 150 هیات باشند هفت نفر و در شهرهایی که از 150 به بالا باشند 9 تا 11 نفر به‌عنوان اعضای اصلی انتخاب خواهند شد.
      
این مسئول تصریح کرد: هر دوره این شورا چهار ساله است و انتخابات برگزار شده فعلی پنجمین دوره انتخابات در این راستا بود.
   
شکریان اضافه کرد: با توجه به اطلاع‌رسانی که انجام شده بود مراسم در همه شهرهای مازندران برگزار شد که کل این برنامه در 24 شعبه شهر و 386 نفر ثبت‌نام کننده بودند که از بین این افراد 333 نفر مرد و 53 نفر بانوان از مجموع 4 هزار و 593 هیاتی که در مازندران ثبت شده بود کاندیدا شدند که در این بین 162  نفر به عنوان اعضای شورای اصلی و 45 نفر علی‌البدل انتخاب شدند.
   
وی با اشاره به مسئولیت‌های این افراد تاکید کرد: این افراد کارشان سرکشی، نظارت، حمایت و برنامه‌ریزی در جهت کیفی‌سازی هیات‌ها است.
   
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: البته شورای استانی هیات‌های مذهبی مازندران با 24 عضو که روسای هیات‌های مذهبی شهرستان‌ها هستند انتخاب خواهد شد و در ادامه نماینده این هیات نماینده استان در شورای هیات‌های مذهبی کشور خواهد بود.
  
شکریان با اشاره به اهمیت هیات‌های مذهبی در نظام اسلامی بیان کرد: هیات‌های مذهبی جایگاه ویژه‌ای در جامعه اسلامی دارد و تریبون‌دار معارف اهل‌بیت هستند و آن را به عینه در بحث فتنه دیدیم که هیات‌های مذهبی به صورت ویژه نقش‌آفرین بودند در مقابل تهیدات دشمن که غیرقابل انکار است.
   
وی در پایان گفت: دشمن می‌خواهد ظرفیت هیات‌های مذهبی را بی‌ارزش کند و درصدد تحریف برنامه‌های ارزشی و جریان‌ساز هیات‌هاست بود بنابراین حساسیت و نظارت بیشتری می‌طلبد تا هیات‌های مذهبی انقلابی باشند و در چارچوب نظام باشد تا تشیع انگلیسی و امثال این‌ها در این هیات‌ها رسوخ نکند، به همین خاطر حساسیت این دوره از انتخابات بیش از گذشته بود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما