'1'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> '1'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> خسارت اقتصادی مهم‌ترین و تأثیرگذارترین آثار فتنه 88/تلاش برخی سیاسیون و خواص برای کم‌رنگ کردن فتنه‌ها | بلاغ نیوز
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
کد مطلب : ۳۹۲۷۶۸
فتنه سال 88 از جنبه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خسارت‌های زیادی را به کشور وارد کرد اما به نظر می‌رسد مهم‌ترین و تأثیرگذارترین خسارت، خسارت اقتصادی است.
۰
plusresetminus
خسارت اقتصادی مهم‌ترین و تأثیرگذارترین آثار فتنه 88/تلاش برخی سیاسیون و خواص برای کم‌رنگ کردن فتنه‌ها
به گزارش بلاغ، فتنه سال 88 از جنبه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خسارت‌های زیادی را به کشور وارد کرد اما به نظر می‌رسد مهم‌ترین و تأثیرگذارترین خسارت فتنه 88، خسارت اقتصادی است.

به گزارش بلاغ، انتخابات در روز جمعه 22 خرداد ماه 1388 برگزار شد، شمارش آراء پایان نیافته بود که میرحسین موسوی با برگزاری یک کنفرانس مفصل خبری، خود را پیروز میدان دانست. نتیجه‌ی اعلامی از سوی وزارت کشور اما آن چیزی نبود که کاندیدای مغلوب اعلام کرده بود و این یعنی آغاز مخالفت‌ها.

*امان از "حلقه دوستان جاهل"

 23 تیر ماه اعتراضات رسانه‌ای آغاز شد، اعتراضاتی که کم کم شکل اغتشاش خیابانی به خود گرفت، 24 تیر ماه میرحسین موسوی به بیت رهبر انقلاب رفت و گفته می‌شود با نصایح معظم له، قانع شده بود اما امان از "حلقه دوستان جاهل".

همسر میرحسین موسوی و حلقه مشاوران وی با شانتاژها و تحلیل‌های غلط موجب شدند کاندیدای مغلوب که برای پیگیری امور از مجاری قانونی مجاب شده بود، در راهپیمائی روز 25 خرداد ماه حضور یابد و بیانیه‌ای را در حمایت از این حضور منتشر نماید.

*خطبه‌ی تاریخی رهبر انقلاب در29 خرداد

 25 خرداد ماه جلسه‌ی معروف نمایندگان کاندیداها و اعضای شورای نگهبان با رهبر معظم انقلاب برگزار شد، جلسه‌ای که گمان می‌رفت رویکرد خیابان محور کاندیداهای ناراضی را تغییر دهد و آنها را به مجاری قانونی رهنمون کند، اما روز به روز بر ابعاد آشوب‌های خیابانی که حالا با آتش و خون همراه شده بود افزوده شد و کار به حضور مستقیم و بیانات صریح رهبر انقلاب کشیده شد، یعنی خطبه‌ی تاریخی 29 خرداد.

اگر چه رهبر معظم انقلاب در آن خطبه تاریخی‌، مطالب را آشکارا بیان فرمودند و آنچه شرط بلاغ بود را بر کاندیداهای معترض بیان داشتند اما حتی اگر آنها با گوش جان می‌شنیدند و کمی به مسیر مشقت باری که انقلاب از سرگذرانده بود می‌اندیشیدند، ملت، کشور، نظام و انقلاب به مصائبی که از خرداد تا دی ماه 1388 گرفتار آن شد، دچار نمی‌شد.

اما مردم بصیر ایران همچون همیشه این‌بار حماسه ۹ دی را رقم زدند، حماسه‌ای بزرگ که فتنه‌گران را تا سرحد نابودی پیش برد.

*فتنه‌ای که تمام نشد

حوادث سال 88 تمام نشده و دشمن با رفع اشکالات خود این روزها به دنبال طراحی فتنه‌ای جدید است که محور آن‌ها اصل نظام و ولایت فقیه است و تلاش برای کمرنگ کردن مساله فتنه، در واقع کمرنگ کردن جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی است.

*تلاش برخی از سیاسیون و خواص برای کم‌رنگ کردن فتنه 88

رضا احمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: تلاش برخی از سیاسیون و خواص برای کم‌رنگ کردن فتنه که متاسفانه گاهی از تریبون‌های رسمی نیز بیان می‌شود مثل آن است که غائله‌ی منافقین در اوایل انقلاب، فتنه بنی صدر، بحران و فاجعه آفرینی‌های منافقین، ماجرای شیخ منتظری و فتنه 78از تاریخ انقلاب حذف شود!

وی افزود: گوئی انقلاب ما بدون هیچ زحمت و بحران و خطری به نسل سوم رسیده است و هیچ خطری هم در کمینش نخواهد بود پس آسوده باشید و آسوده بخوابید! خیر

*خسارت اقتصادی فتنه 88

این کارشناس مسائل سیاسی  خاطرنشان کرد: فتنه سال 88 از جنبه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خسارت‌های زیادی را به کشور وارد کرد اما به نظر می‌رسد مهم‌ترین و تأثیرگذارترین خسارت فتنه 88، خسارت اقتصادی است.

احمدی افزود:موضوع اقتصاد به طور مستقیم با معیشت مردم ارتباط دارد و نسبت به سایر حوزه‌ها برای آحاد مردم ملموس‌تر است.

وی تصریح کرد: سران داخلی فتنه 88 با علم به اینکه دمیدن در آتش فتنه اقتصاد کشور را فلج می‌کند و مردم دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند در میدان فتنه 88 ماندند و صحنه‌گردان اصلی وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم بودند.

این کارشناس مسائل سیاسی به برخی از خسارت اقتصادی فتنه88 اشاره و اظهار کرد:تخریب اموال عمومی، ضربه به صادرات کشور، افت سرمایه‌گذاری در ایران، تشدید تحریم‌ها علیه ایران، کاهش تولید و صدور نفت خام به واسطه تحریم صنعت نفت، تشدید بیکاری‌ گوشه‌ای از خسارات فتنه سال 88 است.

*عدم حساسیت مسئله فتنه 88 در انتصاب مناصب دولتی

احمدی با یادآوری جمله رهبر انقلاب که فرمودند: «روی مسئله‌ی فتنه حسّاسم»، تصریح کرد: متاسفانه این حساسیت در بکارگیری برخی علمداران فتنه88 در دولت یازدم و دوازدهم دیده نشد و بسیاری از فعالان و حامیان فتنه 88 در مناصب مختلف از معاونت‌ها، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها تا مسئولان استانی و شهرستانی دیده می‌شوند.

وی افزود: در بسیاری از این انتصاب‌ها نیز ناكارآمدی این نیروها با عملکردشان در حوزه معيشت مردم به اثبات رسیده است.

این کارشناس مسائل سیاسی  در پایان تاکید کرد: نه تنها فتنه 88نباید کم‌رنگ شود بلکه باید سال به سال ابعاد آن بازتر و تحقیق و پژوهش پیرامون آن گسترده‌تر و عمیق‌تر شود.

*آمادگی برای فتنه‌های بزرگ‌تر    

ملت ایران در مسیر پیشبرد و پیشرفت انقلاب همواره با فتنه‌های بزرگی مواجه است و طراحی دشمن نیز فتنه جدیدی است، اگرچه فتنه ۸۸ را پشت سر گذاشته‌ایم ولی باید خود را برای فتنه‌های بزرگ‌تر آماده کنیم.

به گزارش بلاغ، آنچه طی فتنه 88 بر ملت و انقلاب رفت باید زنده بماند، با همه زوایایش، بی‌تعارف باید گفت هر تلاشی از سوی هر کسی و هر زمانی و هر مکانی و در هر لباس و موقعیت و جایگاهی برای زدودن آن واقعه و البته روز 9 دی ماه از اذهان مردم، حرکتی مردود و نابخردانه است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما