تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
کد مطلب : ۳۹۲۷۴۵
رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور بر لزوم راه اندازی بنیاد خیرین در دانشگاه مازندران تاکید کرد و گفت: باتوجه به اینکه مازندران استان ثروتمندی است و مردم اینجا هم وضع خوبی دارند نیاز به حمایت آنها است چراکه نمی توان بر روی دولت حساب کرد.
۰
plusresetminus
نمی‌توان روی حمایت دولت حساب کرد/توجه مسئولان به دانشگاه مازندران کافی نیست
به گزارش بلاغ، مراسم تکریم و معارفه روسای قبلی و جدید دانشگاه مازندران بعد از ظهر امروز با حضور نمایندگانی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برخی از نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی و شهرستانی و چهره های علمی و دانشگاهی در دانشکده هنر و معماری این دانشگاه برگزار شد.

سیدخلاق میرنیا رئیس اسبق دانشگاه مازندران در ابتدای این مراسم اظهار کرد: تنها کسی که می‌تواند به انسان‌ها عزت و احترام یا حقارت و خواری دهد خداوند است و انسان‌ها نمی‌توانند با تهمت و حاشیه‌سازی از احترام و عزت کسی بکاهند.

وی در سخنانی کنایه آمیز خاطرنشان کرد: اینکه هفت ماه پس از گذشت ریاست سابق کسی برای دانشگاه مازندران معرفی نمی‌شود حاصل فاصله فرهنگی موجود در مازندرانی ها و دانشگاه مازندران است که امیدواریم این مشکلات برطرف شود.

رئیس اسبق دانشگاه مازندران با بیان اینکه این دانشگاه مظلوم و همچنین استان مازندران مظلوم تر است، تصریح کرد: با چالش و دعوا و درگیری مشکلات دانشگاه حل نمی شود باید افراد از ایجاد حاشیه و تهمت پرهیز کنند چراکه این موارد نمی تواند در جایگاه فردی تزلزل ایجاد کند بلکه جایگاه افراد دست خداوند متعال است. 

یحیی طالبی رستمی سرپرست سابق دانشگاه مازندران در این مراسم اظهار کرد: در مدتی که به عنوان سرپرست دانشگاه مازندران بودم، پرهیز از حاشیه و ارتقای علمی این دانشگاه از اولویت های من بوده است.

وی خاطرنشان کرد: عمده تلاش های صورت گرفته در زمینه های علمی، فرهنگی و آموزشی ناشی از زحمات میرنیا رئیس قبلی این دانشگاه بوده است.

سرپرست سابق دانشگاه مازندران تصریح کرد: افتتاح آمفی تئاتر روباز، اتمام پیاده رو، اتمام پروژه سلف سرویس بانوان، برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه اقتصاد، انعقاد تفاهم نامه با کشورهای روسیه، چین و کشورهای عربی، تصویب سند راهبردی دانشگاه مازندران و حق مرزی کارکنان دانشگاه بخشی از فعالیت‌های بنده در مدت هفت ماه بوده است.

طالبی رستمی تاکید کرد: با صداقت از سرپرست جدید دانشگاه حمایت خواهم کرد و در اجرای برنامه‌ها همراه ایشان خواهم بود.

حجت الاسلام محمد رحیمیان رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران اظهار کرد: این آمد و شدها از نگاه قران کریم به منزله میدان آزمونی است که خداوند برای ما گسترانیده تا عملکرد آن فرد مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که باور و ایمان قوی دارند باید در عمل هم دارای اراده قوی باشند تا در میدان آزمایش سربلند باشند و وقتی دوران مسئولیتشان به پایان میرسد پیش وجدان خودشان راضی باشند.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تصریح کرد: با معرفی رئیس جدید برای دانشگاه مازندران همه باید دست بیعت به دکتر نوذری دهند تا از فضای حاشیه ای به دور باشیم و از ایجاد تنش جلوگیری کنیم.

رحیمیان یادآور شد: به عنوان تکلیف دینی همه باید در کنار هم قرار بگیریم، بعضا افرادی گلایه ها و اعتراضاتی دارند اما باید گفت که اگر این افراد به دنبال گره گشایی هستند باید طرح های خود را عرضه کنند نه اینکه به دنبال ایجاد چالش باشند.

وی تاکید کرد: از همه ظرفیت ها باید استفاده شود تا ایجاد تمدن اسلامی را داشته باشیم و این امر با فضای دانشگاهی محقق می‌شود.

کوروش نوذری سرپرست جدید دانشگاه مازندران در این مراسم اظهار کرد: دانشگاه مازندران به عنوان یک نهادی است که بیت المال در آن وجود دارد که این امر مسئولیت را برای ما سخت می کند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه ما مسئولیت گرفتیم حاصل خون شهدا و رزمندگانی است که موجب امنیت و افتخار جمهوری اسلامی ایران شدند.

سرپرست جدید دانشگاه مازندران تصریح کرد: عظمت ایران برای چندمین بار اخیرا هم در دیدار رهبر انقلاب و نخست وزیر ژاپن به نمایش گذاشته شد.

نوذری یادآور شد: طی تحقیقاتی که دانشگاه استنفورد انجام داد در سال 2040 کشور ایران از نظر علمی به پنج کشور برتر دنیا  خواهد رسید که از برکت انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه تا روزی که در این موقعیت هستم به سه چیز ایمان راسخ دارم، گفت: صبوری قبل از قضاوت، حرف زدن بنابر باورها و صداقت از جمله چیزهایی است که به آن پایبند خواهم بود.

سرپرست جدید دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه توسعه بر چهار پایه استوار است، خاطرنشان کرد: ملزومات اقتصادی، توجه به منابع انسانی، اجتماعی و فرهنگی از ارکان توسعه پایدار هستند که متاسفانه در زمینه فرهنگی چالش های زیادی وجود دارد.

نوذری افزود: هیچ بازگشتی به گذشته نخواهم داشت و به دنبال انتقام از کسی نخواهم بود، آبروی دیگران را حفظ خواهم کرد و  اصلاح تعاملات خوب است اما باید به مرزها توجه کرد.

وی تصریح کرد: سه رکن اصلی دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان در دانشگاه وجود دارد که به ترتیب اولویت برای من دارای اهمیت هستند.

سرپرست جدید دانشگاه مازندران گفت:  درحالی که در آرامش خوبی قرار داشتم و از نظر علمی در جایگاه خوبی هستم اما در مسیر پرمخاطره ای پا نهادم چراکه باور دارم سرباز وطن هستم و باید به کشور خودم خدمت کنم.

نوذری سهم دانشجویان را در قرار گرفتن خود به عنوان رئیس دانشگاه مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: دانشجویان دانشگاه مازندران باید تکریم شوند.

وی با بیان اینکه در زمینه آموزش در دانشگاه مازندران مشکلاتی وجود دارد که برنامه خوبی برای آن درنظر گرفته شده است، اظهار کرد: متاسفانه جذب های نیروی انسانی در چارچوب خوبی قرار نداشته اند اما در پی حذف نان از سفره کسی نیستم بلکه به دنبال آموزش هستم و تا شاخص ارتقای منابع انسانی را نداشته باشیم از اضافه کردن نیرو خودداری می کنم. 

سرپرست جدید دانشگاه مازندران از شدت علاقه خود در زمینه توسعه عمرانی خبر داد و خاطرنشان کرد: به شدت به کارهای عمرانی با حفظ اولویت علاقه مند هستم. 

نوذری تصریح کرد: عدالت محوری در تمام امور در دستور کارم است و از خداوند متعال می خواهم که کسانی که در این دانشگاه دیده نمی شوند را به نحوی به من نشان دهد تا از خدمات آن فرد به نحو صحیح استفاده شود.

وی افزود: دانشگاه مازندران به واسطه اینکه در یک شهرستان قرار دارد و در جلسات شهرستانی و استانی حضور نداشتیم بعضا دچار عقب ماندگی شد.

سرپرست جدید دانشگاه مازندران تاکید کرد: گرایش سیاسی دارم اما سیاسی نیستم بلکه به اصول و ارزش های نظام پایبندم و به تمام کسانی که هنجارهای سیاسی را رعایت کنند احترام می گذارم.

نوذری یادآور شد: جایگاه مدیریتی محدود است و به هیچ وجه سفارش افراد را در قرار دادن پست های مدیرتی قبول نخواهم کرد؛ نقش خانم ها در دوره مدیریت بنده پررنگ تر خواهد شد و یکی از خانم ها در هیات رئیسه دانشگاه مازندران قرار خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: انجمن های علمی و تشکل های دانشجویی مورد حمایت قرار خواهند گرفت و با دست خالی در کنار کانون های فرهنگی و تشکل ها قرار خواهیم گرفت با عدالت به دنبال انجمن های سیاسی و تشکل ها حرکت خواهم کرد.

محمدحسین امید رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور در این مراسم اظهار کرد: باتوجه به وضعیت بد اقتصادی شرایط سختی پیش روی مدیریت دانشگاه مازندران است.

وی با اشاره به اینکه توجه استان مازندران به این دانشگاه کافی نیست خاطرنشان کرد: وقتی رئیس دانشگاه مادر یک استان در حال تغییر است و استاندار در این مراسم حضور ندارد نشان می دهد که چه میزان این دانشگاه مهجور است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور تصریح کرد: دانشگاه مازندران درحالی که باید 50 سالگی خود را جشن بگیرد اما از بعضی از دانشگاه هایی که طول عمرشان به 30 سال هم نمی رسد از نظر زیرساختی عقب تر است.

امید تاکید کرد: اگر انسجام و هماهنگی بین مسئولان استانی و دانشگاه ایجاد شود می توان دانشگاه را به جایگاه خوبی رساند.

وی بر لزوم راه اندازی بنیاد خیرین در دانشگاه مازندران تاکید کرد و گفت: باتوجه به اینکه مازندران استان ثروتمندی است و مردم اینجا هم وضع خوبی دارند نیاز به حمایت آنها است چراکه نمی توان بر روی دولت حساب کرد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی وزارت علوم اظهار کرد: توسعه علمی، ماموریت گرایی و کمک به دولت برای رفاه مردم از سیاست های وزارت علوم است که باید توسط مدیریت جدید دانشگاه اجرایی شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات‌های سیدخلاق میرنیا رئیس اسبق و یحیی طالبی رستمی سرپرست سابق تجلیل و حکم کوروش نوذری به عنوان سرپرست دانشگاه مازندران به او اعطا شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما