تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
کد مطلب : ۳۹۲۷۰۳
خطبه‌های نماز جمعه 29 خردادماه مقام معظم رهبری را می‌توان یکی از اثرگذارترین بیانات رهبر انقلاب شاید در یک دهه گذشته دانست که ضمن شفاف‌سازی امور، بصیرت‌افزایی به ملت ایران، هشدار جدی را به رجال سیاسی معترض داده بود و در عین حال نقشه خبیثانه دشمنان را که با سپر قرار دادن مردم ایران به دنبال براندازی نظام بودند را برچید.
۰
plusresetminus
نمازجمعه 29 خرداد؛ آبی که بر آتش فتنه ریخته شد
به گزارش بلاغ،انتخابات رياست جمهورى سال ۱۳۸۸ با حضور كم‌سابقه چهل ميليونى مردم شريف ايران مى‌رفت تا افتخار ديگرى را در دفتر خاطره ملت بزرگ ايران به ثبت برساند كه به‌ناگاه شعله‌هاى آتش فتنه‌اى زبانه كشيد كه نه تنها شيرينى حضور با معنى و شكوهمند مردم را به تلخى مبدل ساخت بلكه موجبات خرسندى بدخواهان و دشمنان انقلاب اسلامى را نيز فراهم کرد.

فتنه سال ۸۸ به بهانه‌ى انتخابات رياست جمهورى و با دروغ تقلب بزرگ راهى را آغاز كرد كه ظاهر آن ابطال انتخابات و واقع آن چنان‌كه حاميان خارجى فتنه اذعان كردند، براندازى نظام جمهورى اسلامى بود. هنوز يك هفته از برگزارى انتخابات نگذشته بود كه دشمنان خارجى و مزدوران داخلى از مرگ نظام جمهورى اسلامى سخن به‌ميان آوردند و با اعلام اين‌كه انتخابات بهانه‌اى بيش نبوده است؛ به‌صراحت بيان كردند كه اصل نظام جمهورى اسلامى هدف و براندازى آن مقصد نهايى فتنه است.

در باب فتنه‌ى ۸۸ و جوانب اين اقدام ضد امنيت ملى كه جشن پيروزى ملت ايران در سال ۸۸ را تلخ نمود، سخن‌هاى فراوانى مى‌توان گفت، اما بايد توجه داشت كه نوك پيكان فتنه به كدامين سو نشانه رفته بود؟ به نظر مى‌رسد كه طراحى شعار تقلب و ايجاد ترديد در سلامت انتخابات با هدف زير سؤال بردن امانت‌دارى نظام اسلامى مطرح شده بود. هدف كسانى‌كه بر طبل تو خالى تقلب بزرگ كوبيدند اين بود كه مدعى شوند، نظام جمهورى اسلامى قابل اعتماد نيست و در رأى مردم كه امانتى مقدس است، دست برده و به اين امانت خيانت كرده است. خائن جلوه دادن نظام اسلامى با چه هدفى صورت گرفت؟ مشخص است كه عاملان داخلى فتنه خواسته يا ناخواسته با طرح خائن نشان دادن نظام اسلامى در حال جدا كردن مردم از نظام و گرفتن اين پشتوانه‌ى مهم از نظام اسلامى بودند.

بازخوانی خطبه‌های رهبری در نماز جمعه 29 خرداد 88

خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در 29 خرداد ماه را می‌توان یکی از تاریخی‌ترین بیانات در دهه گذشته معرفی کرد به نحوی که موجب فروکش شدن سیل فتنه و اغتشاشات پیوسته خیابانی شد. اما رهبری در این خطبه‌ها به چه مواردی اشاره کرده و چه نکاتی را برای مردم شفاف کرد؟

انتخابات 88، نماد مردم سالاری دینی
مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه خود با اشاره به دموکراسی‌های پوشالی کشورهای اروپایی که همواره با مخالفت‌ها و اعتراضات مردمی روبرو بوده‌اند، حضور میلیونی مردم در انتخابات 88 را نمادی از مردم سالاری دینی دانسته و چنین امری را حاصل عنایت امام زمان(عج) بر انقلاب اسلامی ایران می‌داند.

تقلب، رمز کاهش مشروعیت نظام جمهوری اسلامی
دشمنان ملت ایران می‌دانند که وقتی اعتماد وجود نداشت، مشارکت ضعیف خواهد شد؛ وقتی مشارکت و حضور در صحنه ضعیف شد، مشروعیت نظام دچار تزلزل خواهد شد؛ آن‌ها این را می‌خواهند؛ هدف دشمن این است. می‌خواهند اعتماد را بگیرند تا مشارکت را بگیرند، تا مشروعیت را از جمهوری اسلامی بگیرند.

نقد بداخلاقی‌های انتخاباتی و افشاگری‌های بدون سند
یکی از ظرافت‌های بیانات رهبری در خطبه های نمازجمعه اشاره به بداخلاقی های صورت گرفته در مناظره های انتخاباتی بوده و در این زمینه تقریبا به هریک از کاندیداهایی که در حین گفتگوی تلویزیونی تهمتی را به دیگری روا داشتند، تذکر دادند. اطلاق صفاتی همچون رمال و خرافاتی به محمود احمدی نژاد و همچنین تهمت های مالی و سیاسی به برخی از رجال سیاسی مملکت همچون آقایان هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری از جمله مواردی بوده که تقریبا مخاطبینش هم میرحسین موسوی و هم محمود احمدی نژاد بودند. در واقع رهبرانقلاب، هرگونه داعیه عدالت خواهی و مبارزه با فساد اقتصادی را فقط و فقط در چارچوب قانونی قوه قضائیه قابل اجرا دانسته و تهمت پراکنی‌های صورت گرفته در این زمینه توسط رئیس جمهور مستقر را مذموم عنوان کردند.

لزوم بصیرت افزایی در میان برخی از مسئولین
رهبر انقلاب به سوء استفاده دشمنان انقلاب از حوادث پساانتخاباتی اشاره کرده و از مسئولین خواستند تا به بصیرت افزایی خود راهگشای مسیر دشمنان نباشند. رهبر انقلاب فرمودند: دل انسان خون می‌شود از این حوادث. زورآزمائی خیابانی بعد از انتخابات کار درستی نیست، بلکه به چالش کشیدن اصل انتخابات و اصل مردم‌سالاری است.من از همه می‌خواهم به این روش خاتمه بدهند. این روش، روش درستی نیست. اگر خاتمه ندهند، آن‌وقت مسئولیت تبعات آن، هرج و مرج آن، به عهده‌ی آن‌هاست.

حفاظت از آرای عمومی مردم در برابر خواسته‌های فراقانونی
رهبر معظم انقلاب در بیانات پایانی خود حجت را بر برخی از جریان های افراطی داخل کشور تمام کرده و فشارهای رسانه‌ای و مردمی ایجاد شده توسط برخی از شخصیت‌های سیاسی با کمک رسانه‌های بیگانه را بی اثر خواندند. مقام معظم رهبری در فرازهای پایانی خود گفتند: این تصور هم غلط است که بعضی خیال کنند با حرکات خیابانی، یک اهرم فشاری علیه نظام درست می‌کنند و مسئولین نظام را مجبور می‌کنند، وادار می‌کنند تا به عنوان مصلحت، زیر بار تحمیلات آن‌ها بروند. نه، این هم غلط است. اولاً تن دادن به مطالبات غیرقانونی، زیر فشار، خود این، شروع دیکتاتوری است. این اشتباه محاسبه است؛ این محاسبه‌ی غلطی است. عواقبی هم اگر پیدا کند، عواقبش مستقیماً متوجه فرماندهان پشت صحنه خواهد شد. اگر لازم باشد، مردم آنها را هم در نوبت خود و وقت خود خواهند شناخت."

سرانجام فتنه...
پس از خطبه‌های مقام معظم رهبری در نماز جمعه خردادماه سال 88 به عنوان فصل الخطاب بازی‌ها، اختلافات، درگیری‌های سیاسی و جوسازی‌های رسانه‌ای دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران بود. خطبه‌های نماز جمعه رهبری را می‌توان یکی از اثرگذارترین بیانات رهبر انقلاب شاید در یک دهه گذشته دانست زیرا ضمن شفاف‌سازی امور، بصیرت‌افزایی به ملت ایران، هشدار جدی را به رجال سیاسی معترض داده بود و در عین حال نقشه خبیثانه دشمنان را که با سپر قرار دادن مردم ایران به دنبال براندازی نظام بودند را برچید. اوج شکست دشمن و تأثیر سخنان رهبری را می‌توان خلق حماسه عظیم 9 دی همان سال دانست که فتنه‌گران و دشمنان اسلام را از براندازی نظام با ابزار تفرقه و توهین به مقدسات پشیمان کرد و آن‌ها را با ضربه سنگینی راهی لانه‌های خود کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما