معامله قرن، محصول اتحاد شیاطین علیه امت اسلامی

70 سال نِکبت صهیونیستی بر ملت فلسطین

تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
کد مطلب : ۳۸۹۲۵۶
بیش از هفتاد سال از یكى از شوم‌ترین حوادث تاریخ كشورهاى اسلامى، یعنى اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستى گذشته است و امروز مطرح كردن طرح ننگین «معامله قرن» اثبات این مدعا است كه تنها راه، مبارزه است و نه مذاكره.آنچه امروز پس از۷۰سال از تأسیس رژیم صهیونیستى قابل دریافت است این است كه صهیونیست‌ها هیچگاه دست از اشغال و جنایت وحشیانه برنداشته‌اند.
۰
plusresetminus
70 سال نِکبت صهیونیستی بر ملت فلسطین
به گزارش بلاغ، بیش از هفتاد سال از یكى از شوم‌ترین حوادث تاریخ كشورهاى اسلامى، یعنى اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستى و تأسیس این رژیم جعلى به کمک استعمار پیر انگلیس گذشته است. در پى اعلام تأسیس رژیم صهیونیستى، جوخه‌هاى ترور یهودى (هاگانا، اشترن، پالماخ) كه در دوره‌۲۶ساله قیمومیت انگلستان آموزش دیده بودند، اقدام به تخریب و ویرانى شهرها و روستاهاى فلسطینى و قتل و غارت مردم كردند. براساس آمار موجود۷۸۰هزار نفر از۱میلیون و۴۰۰هزار نفر فلسطینى موجود در فلسطین آواره شدند. این تنها بخشى از مظلومیت ملت فلسطین است كه با گذر زمان عمیق‌تر نیز شده است.

افسانه‌های جعلی صهیونیست‌ها برای اشغال فلسطین

ازجمله اقدامات جالب توجه صهیونیست‌ها براى توجیه این جنایات وحشیانه خود با استفاده از ابزار رسانه‌اى جهانى‌اى كه در اختیار دارند، طرح افسانه‌هاى مختلف مجعول بوده است. در این خصوص آنان سه افسانه واهى را طرح كرده‌اند كه عبارتند از - طرح اصطلاح «سرزمین‌ بى‌ملت براى ملت‌ بى‌سرزمین»: این اصطلاح نخستین بار توسط «زنگویل»، نویسنده صهیونیست انگلیسى مطرح شد. پروپاگانداى اسرائیلى همواره موجودیت فلسطینیان
را رد و ادعا مى‌كند كه مردم در بخش اعظمى از خاك فلسطین زندگى نمى‌كرده‌اند.- وجود حكومت یهودى ۲هزار سال قبل از سرزمین فلسطین: در سال‌۱۸۹۷، سازمان صهیونیسم جهانى نخستین نشست خود را در بازل سوئیس برگزار كرد كه طى آن «تئودور هرتسل» - بنیانگذار صهیونیسم مدرن- اصول ایجاد یك كشور یهود را مطرح نمود. وى نهایت تلاش خود را براى جلب حمایت‌هاى بین‌المللى به‌خصوص انگلیس انجام‌داد. صهیونیست‌ها این نشست را نشان موجودیت دیرینه خود مى‌دانند. - خروج داوطلبانه فلسطینى‌ها از سرزمین خود: یكى از افسانه‌ها، طرح این موضوع دروغ است كه فلسطینیان داوطلبانه زمین‌هاى خود را به اسرائیل فروخته‌اند. درحالی‌كه واقعیت این است كه مالكیت یهودیان بر زمین در سرزمین تاریخى فلسطین در آن زمان از ۵ درصد تجاوز نمى‌كرد.

یهودی سازی قدس توسط مثلث شوم آمریکا، آل یهود و آل سعود

آنچه امروز پس از۷۰سال از تأسیس رژیم صهیونیستى قابل دریافت است این است كه صهیونیست‌ها هیچگاه دست از اشغال و جنایت وحشیانه برنداشته‌اند و طى این مدت با كمك استعارگران، به اشغال فلسطین با طرح‌ها و نیرنگ‌هاى رنگارنگ ادامه داده و جنایت وحشیانه آنان در كشتار مردم‌ بی دفاع اردوگاه‌هاى صبرا و شتیلا، دیر یاسین، حمله به مردم غزه و كشتار مردم و محاصره طولانى‌مدت آنان و بسیارى از برخوردهاى خشونت‌آمیز در اخراج فلسطینیان از خانه و مزارع خود و بسیارى از اقدامات ضد انسانى دیگر، شاهد بر این موضوع است.

طرح ننگین «معامله قرن»
مطرح كردن طرح ننگین «معامله
قرن» كه سال گذشته و در هفتادمین سالروز تشكیل رژیم اشغالگر قدس و روز نكبت از سوى آمریكا و رئیس جمهور آن ترامپ، صورت گرفت، اثبات این مدعا است كه تنها راه، مبارزه است و نه مذاكره؛ طرحى كه با چراغ سبز و حمایت دولت‌هاى خودكامه و وابسته منطقه به سركردگى دولت آل سعود و دیگر مزدوران برخى كشورهاى عربى منطقه عنوان شد و ثابت كرد كه ملت فلسطین نباید به حمایت سران وابسته عرب دلخوش باشد چراكه باید گفت طرح معامله قرن، خیانت آشكار مثلث شوم آمریكا، آل یهود و آل سعود براى یهودى‌سازى قدس شریف و در راستاى تحكیم بنیان‌هاى آن و نیز نتیجه معامله‌گرى فریبكارانه سران برخى كشورهاى مرتجع عربى است كه براى حراست از پایه‌هاى لرزان حكومت‌هاى قبیلگى خود دست به این توافق زدند و و واقعه نكبت بار دیگرى را در تاریخ جنایات این رژیم به ثبت رساندند.

طرحى كه مطابق انتظار آمریكایى‌ها، با مخالفتى جدى از سوى كشورهاى جهان اسلام روبه‌رو نشد و غیر از كشورهاى محور مقاومت، بسیارى از كشورهاى عربى عملاً تنها به مخالفت زبانى اكتفا كردند و برخى مثل بن سلمان ولیعهد سعودى، حتى از این ایده حمایت نیز كردند. چنان‌كه فاكس نیوز از قول بن سلمان در سفرى كه سال گذشته به آمریكا در آن زمان داشت نوشت: «طى دهه‌هاى گذشته رهبران فلسطینى فرصت‌هاى صلح با اسراییل را یكى پس از دیگرى از دست داده‌اند و همه پیشنهادهاى صلح را رد كرده‌اند. رهبران فلسطینى یا باید با قبول پیشنهادهاى صلح به پاى میز مذاكره بروند و یا خفه شوند و این‌قدر شكایت نكنند.»


در سال گذشته و در پى اعلام این طرح، مبارزان فلسطینى به‌خوبى این نقشه خیانت‌آمیز و
هدف واقعى آن‌را درك كردند و با اعلام این طرح، اقدام به برپایى تظاهرات اعتراضى شدید كردند كه تبدیل به صحنه جنایت دیگرى از نظامیان صهیونیست شد. دراین روز كه به نام «روز عبور» نامگذارى شده بود، ده‌ها هزار فلسطینى در هفتادمین سالروز «نكبه» در مرزهاى نوار غزه با سرزمین‌هاى اشغالى تجمع كرده و براى عبور از دیوار حائل تلاش كردند كه سربازان اسرائیلى با شلیك گلوله جنگى به مصاف آن‌ها رفتند.

اجراى سیاست تطمیع و فریب توسط صهیونیست‌ها در منطقه‌ و پشتیبانى دولت‌هاى خائن منطقه

با در نظر گرفتن این حوادث به نظر مى‌رسد تنها راهى كه براى فلسطین باقى مانده است «مبارزه و مقاومت» در برابر رژیم اشغالگر قدس است. رژیم صهیونیستى ثابت كرده است كه هرجا دست باز داشته باشد، تجاوزهاى خود علیه مردم فلسطین را افزون خواهد كرد. بنابراین امروز تكلیف فلسطین با مسؤولان كشورهاى عربى مشخص است. كشورهاى عربى در مناسبات پشت پرده خود با اسرائیل و آمریكا، یقیناً چیزى به نام آرمان فلسطین را پیگیرى نخواهند كرد. چاره مردم فلسطین این است كه براى نابودى اسرائیل به این خیانتكاران پشت كنند و با سامان دادن به تمامى ظرفیت‌هاى بالفعل خویش برنامه‌اى تهاجمى طرح كرده و آن‌را اجرایى كنند؛ چراكه به‌خوبى روشن است كه صهیونیست‌ها در تلاشند با اجراى سیاست تطمیع و فریب در عرصه منطقه‌اى و با پشتیبانى دولت‌هاى خائن منطقه، قدم به قدم سرزمین‌ها و شهرك‌هاى خود را فراتر برده و تمامى سرزمین‌هاى فلسطینى را در اختیار بگیرند و تنها شرط بقاء و بلكه پیروزى نهایى، مبارزه تا سرحد مقاومت و شكست این رژیم حتى با كمترین پشتیبانى است. بدون‌شك پیروزى قطعى طبق پیش‌بینى مقام معظم رهبرى با این مجاهدان است و در آینده‌اى نزدیك همگى مسلمانان آزاده جهان در كنار این مجاهدان در قدس شریف نماز جماعت برپا خواهیم كرد. انشاء الله

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما