تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷
کد مطلب : ۳۸۷۷۰۷
روایت عزت‌الله ضرغامی از دلیل برگزار نشدن جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی

روحانی لجبازی می‌کند

۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، عزت‌الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گوید رئیس‌جمهور به دلیل لجبازی جلسات این شورا را که بزرگ‌ترین نهاد سیاست‌گذاری فرهنگی کشور است، تشکیل نمی‌دهد.
به گزارش «وطن‌‌امروز»، ماجرای اختلافات روحانی با عزت‌الله ضرغامی و حسن رحیم‌پورازغدی در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی از مدت‌ها قبل مطرح شده بود. حالا ضرغامی می‌گوید روحانی به دلیل همین اختلافات، جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی را برگزار نمی‌کند! ضرغامی جمعه شب در مراسم افطاری انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان ایتالیا با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی مدتی است بی‌صاحب است، گفت: شورای عالی انقلاب  فرهنگی که باید حداقل یک هفته در میان جلسه تشکیل دهد و بزرگ‌ترین نهاد سیاست‌گذاری فرهنگی کشور است، متأسفانه در این دولت کلاً بی‌صاحب است.

به گزارش فارس، وی افزود: جلسات گاه یک ماه، 2 ماه، 3 ماه و حتی 4 ماه تشکیل نمی‌شود و هر چقدر به رئیس جلسه تذکر داده می‌شود که این جلسات مهم است، رئیس‌جمهور می‌گوید به دلیل اینکه از 2 نفر (عزت‌الله ضرغامی و حسن رحیم‌پورازغدی) خوشم نمی‌آید و اینها در جلسه تند و صریح صحبت می‌کنند جلسات را تشکیل نمی‌دهم.
ضرغامی اظهار داشت: فعلاً به دلیل لج و لجبازی این جلسات تشکیل نمی‌شود، مشخص نیست صاحب این شورا چه کسی است. البته اخیراً رهبر معظم انقلاب تذکر جدی فرمودند که طبق آیین‌نامه اگر رئیس‌جمهور نخواهد جلسه را تشکیل دهد، نایب رئیس باید جلسه را برگزار کند. ضرغامی ادامه داد: اگر رئیس‌جمهور مشکلی داشته باشد، گرفتار باشد، مریض باشد و نتواند جلسه را تشکیل دهد، باید نایب رئیس اول (که رئیس مجلس شورای اسلامی است)  آن را برگزار کند. چه در زمان ریاست‌جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای، مرحوم هاشمی‌رفسنجانی، آقای خاتمی و آقای احمدی‌نژاد این رویه متداول بود و در این دولت عجیب و غریب است و تقریباً در 35 سال گذشته چنین اتفاقی نیفتاده است که جلسات به این مدت طولانی برگزار نشود.
وی ادامه داد: آقای روحانی یک اخلاقی دارد و تا به حال نشده یک بار جلسه را بر عهده نایب‌رئیس (چه اول چه دوم) بگذارد. حتی من در یک جلسه اعتراض کردم وقتی شما گرفتارید جلسه را بر عهده نایب‌رئیس بگذارید و ما نیز قبول می‌کنیم هر چیز در جلسه تصویب شد شما بازنگری کنید و اگر دل‌تان خواست مصوب کنید. 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: مدت‌هاست جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی برگزار نمی‌شود. در زمانه‌ای که این حوزه به صورت نور در دنیا حرکت می‌کند و هر ساعت فعالیت و اتفاقات جدیدی در حوزه سایبری رخ می‌دهد، متاسفانه در کشور ما 5 سال است به دلیل همین مدیریت پراشکال مرتب در این حوزه در جا می‌زنیم.

 

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
آقای ضرغامی وآقای رحیم پور این را بدانید هیچکس نمی نشیند بنام نقد کردن توهین وبی ادبی را تحمل کند.اگر کمی ادب در گفتار را رعایت می کردید .کار به اینجا نمی کشید.