واکنش امام جمعه آمل به نفوذ آهنگ‌های مخرب در مدارس؛

ناهنجاری‌ها نباید جایگزین ارزش‌های واقعی تربیتی شود

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
کد مطلب : ۳۸۶۹۶۷
چند وقتی است که آهنگ جنتلمن ساسی مانکن در چندین مدارس، نوید تراژدی دردناکی برای اخلاق عمومی‌ماست، که مدت‌هاست زنگ خطر آن به صدا درآمده است و حالا مدارس، خانه تربیت و آموزش به آن چراغ سبز نشان دادند.
۱
plusresetminus
ناهنجاری‌ها نباید جایگزین ارزش‌های واقعی تربیتی شود
به گزارش بلاغ، مدت‌هاست که با وجود موسیقی اصیل و پاپ‌هایی که در کشورمان به خوبی اجرا می‌شود، ژانرهای موسیقی لس آنجلسی جا باز کرده اند، اتفاقی که در چند روز گذشته بر این گفته صحه می‌گذارد.

چند روزی است که آهنگ جنتلمن ساسی مانکن در چندین مدارس، نوید تراژدی دردناکی برای اخلاق عمومی‌ماست، که مدت‌هاست زنگ خطر آن به صدا درآمده است و حالا مدارس، خانه تربیت و آموزش به آن چراغ سبز نشان دادند.

البته آنچه امروز در تراژدی جنتلمن شاهد هستیم، دردناک تر از این مسئله است که ساسی در این چنین مراسماتی چه می‌کند؛ چرا که باید قبل از آن این صورت مسئله را حل کرد که چطور دانش آموزان این آهنگ را حفظ هستند و آنقدر از آن استقبال می‌کنند؛ مگر این نیست که در درون ماشین، در میان خانواده آن را به مکرر گوش داده اند، آهنگی با واژه‌های سخیف و رکیک والدین با آغوش باز از آن استقبال کرده اند و تنها در یکی از سایت‌ها موسیقی 36 میلیون بار دانلود شده است.

مسئله دردناک تر این است که مدارس چطور قرار است مروج تربیت و آموزش باشند، در حالی که حتی ترانه ای که به وضوح اروتیک است و در هیچ جامعه و فرهنگی مورد قبول نیست، استفاده می‌شود.

در این راستا در گفت‌وگویی با امام جمعه آمل و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل با اشاره به همخوانی دانش آموزان به ترانه ساسی مانکن در مجموعه اکسین آمل گفت: تاسف بار است که ارزش‌های واقعی تربیتی با دستان خودمان رخت برمی‌بندند و ناهنجاری‌ها جایگزین آن می‌شود.

وی شهر آمل را شهر ولایتمدار و تاریخ ساز خواند و عنوان کرد: اگر مسئولین مراسم بدون توجه دست به این اقدام زدند، کار باطلی انجام دادند و اگر با توجه بوده است، به خودشان، فرزندان‌شان و آینده تربیت فرزندان‌شان خیانت کردند.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: در اولین فرصت برخورد قاطع خواهیم کرد و اگر اصرار بر کارشان داشته باشند، با کسی تعارفی نداریم.

وی با بیان اینکه اینگونه رویه مورد قبول هیچکس نیست، اظهار کرد: حتی کسانی که اعتقاد به خیلی از موضوعات نداشته باشند، با این حرکات زننده و مخرب برای فرزندانشان واکنش نشان خواهند داد و مورد پسندشان نخواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ و عمومی‌ شهرستان آمل اظهار کرد: والدینی را در مهدکودک قرآنی دیدم و از حضورشان در این مهدکودک پرسیدم؛ گفتند فرزندمان در کلاس‌های قرآن شرکت کند، تا بیمه قرآن شود و به سمت زشتی‌ها نرود و این با وجودی است که شاید ظاهری مذهبی نداشته باشند، اما اعتقادات قوی دارند.

وی با اشاره به مربیان و مسئولین برگزاری مراسم گفت: برای اصلاح اینگونه افراد تلاش می‌کنیم و اگر اصلاح نشدند برخورد خواهیم کرد. 


در ادامه رئیس آموزش پرورش آمل در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به هم خوانی شعر ساسی مانکن در برنامه ای توسط دانش آموزان گفت: این برنامه توسط مجموعه اکسین انجام شد، البته هر گونه برنامه از این دست و انتشار آن قبیح است و ما آن را رد می‌کنیم.

وی ادامه داد: به مدیران و مربیان این برنامه تذکرات لازم داده شد، که امیدواریم شاهد تکرار آن نباشیم.

رئیس آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه نباید عملکرد مثبت دانش آموزان نادیده گرفته شود، عنوان کرد: 700 دانش آموز حافظ 15 جزء قرآن شدند و این افتخار بزرگی است که باید به آن بیشتر توجه شود.

وی در پایان تصریح کرد: اجرای گروه سرود هزار نفری اتفاق خوشایندی بود که توسط دانش آموزان و با همکاری چند مدرسه صورت گرفت.

تغییر دادن ذائقه موسیقیایی جامعه از یکطرف به سیاست‌های نادرست در اشاعه فرهنگ و آداب و سنن مان برمی‌گردد و از طرفی نمی‌توان حربه‌های ارزش ستیزی دشمن را نادیده گرفت و باید قبول کنیم که یک سر ماجرا به نفوذ سند 2030 در مدارس است که از حالا به صورت مزورانه توسط برخی در حال نهادینه شدن است.

جالب این است که در همین مدارس هم، مراسمات مذهبی و کلاس‌های اخلاقی به خوبی برگزار می‌شود و در عملکرد اداری‌شان قرار می‌گیرد، اما چه سودی خواهد داشت وقتی که تربیت دینی به صورت نمایشی برگزار شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تنها بگو: انا لله و انا الیه راجعون!
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
نقش‌مدیریت رسانه در مقابله با کرونا ویروس
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
مهم، نگهداشتن خط و خاکریزاست
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸