تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۴
کد مطلب : ۳۷۹۲۵۶
وقتی که هر سال ملتی در اثبات حقانیت خود نمره 20 بگیرد، پس از 39 نمره 20، چهلمین بیست‌اش ارزش فراتر از هر بیستی را دارد و باید اعتراف کرد که چهلمین 20، بیست واقعاً حقیقی و منحصر بفرد است. خبرگزاری‌های خارجی و حتی امریکایی بدون روتوش به عظمت راهپیمایی و حضور شورانگیز و عاشقانه مردم و پایبندی مرد و زن و کوچک و بزرگ ایران به نظام اسلامی اعتراف کرده و با درک درست از میدان و صحنه جامعه، راز ماندگاری انقلاب اسلامی را در پیوند اعتقادی مردم با این نظام گزارش کردند.
۱
plusresetminus
شیشه عمر غول با ابرسلاح وحدت ایرانیان شکست/ حیرت جهانیان از غیرت ایرانیان
به گزارش بلاغ، بر مبنای تجربه‌ای که روی پیش‌بینی‌های ذریه حضرت زهرا سلام‌الله علیها، مقام معظم رهبری وجود داشت، می‌شد خود را آماده دیدن حضور کم‌سابقه مردم در روز 22بهمن 97 کرد، اما آمدن این حجم از جمعیت در پاسخ به ندای رهبرشان حیرت‌آور بود.
 
بدور از هر اغراق و زیاده‌گویی، همه آمده بودند تا نه به دشمنان بلکه حتی به دوستان و دوستداران انقلاب بگویند که ملت ایران بر عهد خود با خود و خدایش استوار ایستاده و حاضر است کاری کند کارستان.
 
واقعاً از آنانی که هیچ انتظارنمی‌رفت همه آمده بودند. از روزها قبل، عده‌ای نگران آمدن مردم آنهم با قاطعیتی که رهبر فرموده بود، بودند. یک نسل اولی انقلاب می‌گفت که برای تحقق پیش‌بینی رهبر نذر هزار صلوات کرده، دیگری می‌گفت ضعف مفرط دولت موجب نارضایتی مردم شده و با وضع موجود اقتصادی کشور، بعید است که از 22بهمن استقبال چندانی شود.
 
سومی می‌گفت که دشمن طی ماه‌های اخیر میزان تلاش خود در تخریب افکار عمومی علیه انقلاب را بشدت افزایش داده و نتیجه دهها عامل منفی نمی‌تواند حماسه حضور مردم در 22بهمن امسال باشد.
 
فرد دیگری، که تحلیل‌گر مسائل اجتماعی است، اظهار می‌داشت: هر جامعه‌ای زمانی پای نظام سیاسی خود می‌آید که دارای تعلقات انتفاعی باشد و منطق تحلیل این را می‌گوید که مردم ایران با توجه به تضاد منافع با دولتمردان نمی‌بایست پای نظام در راهپیمایی 22بهمن امسال می‌آمدند، اما آمدن همه مردم تمام معادلات را برهم زد. روی این جهت است که تحلیل‌گران خارجی بویژه امریکایی‌ها همیشه اشتباه می‌کنند و این اشتباه حتی متوجه برخی تحلیل‌گران داخلی هم هست.
 
شکوه ویژه و برجسته راهپیمایی امسال
 
شور و نشاط حاکم بر عموم راهپیمایان با اظهارنظر کاملاً اعتقادی و ایمان به نظام اسلامی و رهبری از سوی مردم، هرچند مثل و مشابه سایر 22بهمن‌ها بود، اما امسال با توجه به تهاجم بی‌سابقه دولت امریکا علیه انقلاب و وعده حضورشان در میدان آزادی برای 22بهمن امسال، نشاط و حضور بی‌نظیر مردم کاملاً معنادار بوده و هست. شور توأم با شعور بالای مردم و ارائه تحلیل عمیق و برگزاری جشن حضور در کنار شرکت نوجوانان و جوانان قابل توجه‌ترین بخش ویژه راهپیمایی امسال بود.
 
اظهارات و بیانات تحلیلی این نوجوانان و جوانان، که از نسل چهارم انقلاب هستند، گواه بر بالابودن قدرت تحلیل و نگاه‌های سیاسی تیزبینانه آنان بود.
 
عظمتی غیرقابل توصیف
 
روز 22بهمن 97 روز اعتراف دوست و دشمن بود. خبرگزاری‌های خارجی و حتی امریکایی بدون روتوش به عظمت راهپیمایی و حضور شورانگیز و عاشقانه مردم و پایبندی مرد و زن و کوچک و بزرگ ایران به نظام اسلامی اعتراف کرده و با درک درست از میدان و صحنه جامعه، راز ماندگاری انقلاب اسلامی را در پیوند اعتقادی مردم با این نظام گزارش کردند.
 
پیرمردان و پیرزنان در درون ویلچر و جانبازان و معلولان که با هر سختی خود را به راهپیمایی رسانده بودند، این پیام را مخابره می‌کرد که ملت ایران دارای خط قرمز مشترک و واحدی بنام نظام اسلامی است که روی آن حتی با دولت و کارگزاران خود رودربایستی ندارد.  
 
حضور خانوادگی با ترکیب خردسالان، که با پلاکاردهای دست‌نوشت مراتب وفاداری خود به نظام و رهبری را اعلام می‌کردند و در دوش پدران یا آغوش مادران در پوست خود نمی‌گنجیدند، از مواردی بود که تحسین هر فردی در مقابل این طبع بلند جامعه ایرانی را شایسته و ضروری می‌ساخت.
 
فرصت طلایی برای دولت و دستگاه دیپلماسی
 
تجربه گذشته و ماهیت استکباری امریکا و شرکای او این حقیقت را علنی می‌سازد که هرگاه ملت ایران یکپارچه حضور خود در صحنه دفاع از ارزش‌های انقلاب را به نمایش گذارد، استکبار و شیطان بزرگ عقب نشینی کرده و از مواضع خود بصورت تاکتیکی کوتاه می‌آید. هنر دولتمردان جمهوری اسلامی در بعداز هر حماسه حضور، استفاده از این ظرفیت خلق‌شده توسط مردم خداجوی است که اگر زود و بهنگام اقدام کنند، موفق و در غیراینصورت فرصت‌سوزی از سوی آنها می‌شد.
 
موضع اخیر رهبرمعظم انقلاب در مورد ترامپ، جان بولتن و پمپئو، که موجب عقب نشینی آشکار ترامپ شد، در کنار حرکت حماسی مردم در 22بهمن امسال، بهترین فرصت بهره‌برداری برای دولت و دستگاه دیپلماسی در دو جهت: ایجاد وحدت و انسجام بین کشورهای دوست و ایجاد انفعال و دلمردگی بین دول متخاصم بسرکردگی امریکاست.
 
نکند اثر این حماسه مردم غیور ایران در دولتمردان و دستگاه دیپلماسی دچار فرسودگی و بلامصرفی شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما