تاریخ انتشارجمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
کد مطلب : ۳۸۳۴۴۳
از ویژگی‌های حضرت زینب سلام‌الله‌علیها تا پای جان ایستادن در راه دفاع و حمایت از امام زمانش بود که در این مسیر همه دارائی‌های خود را تقدیم دین و حجت خدا در زمین کرد.
۰
plusresetminus
زینب زینت زنان عالم
به گزارش بلاغ، او را عقیله نامیدند عقیله به معنای مغز متفکر و انسان برنامه‌ریز است، دلیل ارتباط آن با حضرت زینب(س)در آنجایی است که سخت‌ترین و تلخ‌ترین بحران تاریخ یعنی عاشورا و کربلا را ایشان پشت سر گذاشتند، از یک صبح دم تا غروب وقایع زیادی رخ داد، تا قبل از شهادت امام حسین(ع) تمامی بار مسائل بردوش خود امام بود اما پس از شهادت، تمامی وظایف امام حسین(ع) از سوی حضرت زینب(س) اجرا شد.
 
فضیلت او تنها دختر حضرت علی علیه‌السلام و حضرت زهرا سلام‌الله علیها نبود، چرا که او در عالمه‌بودن و مظهر فضیلت‌های بی‌شمار نمونه بود که تنها یکی از آنها ایثار همه زندگی‌اش در مسیر اهداف امام زمانش بود که شهادت فرزندان، برادران و برادر زاده‌ها یکی از آنها بود.
 
در صبوری و شکیبایی الگوی تاریخ بشریت است. در مقابل دنیایی از مصیبت‌های خردکننده، هنگامی که نزد یزید ملعون مورد پرسش متعرضانه قرار گرفت که شرائط و اوضاع را چگونه می‌بینی؛ فرمود: چیزی جز زیبایی را نمی‌بینم. او شاهد صحنه‌های نشاط‌آور عشق‌ورزی بهترین مخلوقات خداوند بزرگ با معبود و معشوق‌شان بود. بدین‌جهت مشاهده چنین صحنه‌های رضایت و خشنودی خداوند مهربان را زیبای زیبا می‌دید. چیزی که هر انسانی نمی‌تواند به چنین جایگاهی نائل آید تا مثل حضرت زینب سلام‌الله علیها زیبابین باشد.
 
شهادت مظلومانه او یکسال پس از حماسه عاشورا، کارنامه درخشان زندگی این بانوی بی‌نظیر اسلام را کامل کرد تا حجت خدا باشد برای همه انسان‌ها بویژه بانوان تا قیام قیامت.
 
جامعه بشری بخصوص مسلمانان و شیعیان باید بر وجود حضرت زینب سلام‌الله علیها افتخار کنند که امکان عروج به قله قرب الهی را برای همگان فراهم آورد.
 
حضرت زینب سلام‌الله علیها هدیه و عطیه خداوند به بشریت است تا دبگر بهانه‌ای برای اوج و عروج تا اعلاء درجه رشد و تعالی نداشته باشند.
 
شهادت آن مظهر ایثار و کمال بر عموم تابعین و محبان و شیعیان بویژه امام زمان (عج‌الله) و نائب شایسته او تسلیت باد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما