تاریخ انتشارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۷
کد مطلب : ۳۶۸۲۳۷
می‌گویند خونسردی، اندیشه‌کردن قبل از گفتن و اقدام،... و بالاخره حساب‌شده عمل‌کردن جزء ذات کار در وزارت امور خارجه است.
۰
plusresetminus
بعید است که آقای ظریف نداند!
به گزارش بلاغ، مشهور است که حتی راه رفتن و لبخندزدن و اخم کردن و هر حرکتی در فضای دیپلماسی دارای معنا و گویای یک موضع است. به یک دیپلمات از همان روز اول و قبل از هرگونه فعالیت می‌آموزند که باید بسیار شمرده و با حساب و کتاب باشد. حتی طرز گام برداشتن را با قرار دادن یک نعلبکی پرآب بر سر او، که حین راه رفتن نباید قطره‌ای آب از نعلبکی بریزد، به فرد یاد می‌دهند که حتی هر حرکت جزیی او زیر ذره‌بین و قضاوت و تصمیم‌گیری رقباء و بیگانگان است ضمن آنکه او باید مراتب عالی هوشیاری و ذکاوت ملت خود را در رفتار و گفتار خویش به نمایش بگذارد.
 
وزیر امور خارجه هر کشور و از جمله کشور ما باید نماد کامل هنجارهای مآل‌اندیشانه‌ای باشد که گزک به دست دشمن ندهد و از هر گفتار دو پهلو و رفتار شائبه‌آفرین بپرهیزد و تمام اهتمامش دلشاد کردن مردم کشورش و دوستان مردمش باشد.
 
آقای ظریف با آن‌همه سوابق دیپلماتیک چند ده‌ساله، خیلی بعید است که اصول و مبانی ذیپلماسی را نداند و نیازمند آموزش باشد. اینکه در جریان مذاکرات 1+5 و گردن‌کلفتی و قلدری امریکا برای امتیازگیری هرچه بیشتر از ایران به یکباره می‌گوید امریکا دارای آنچنان تسلیحاتی است که اگر یک بمب بزند می‌تواند همه امکانات و توان کشورمان را بگیرد و ایران را فلج کند!، جای حیرت فراوان داشت که این از چه نوع دیپلماسی است که مسحور قدرت ببر کاغذی آنهم در مذاکرات نفس‌گیر هسته‌ای است که هیچ‌وقت هم آقای ظریف به شائبه‌های این اظهارات و قدم‌زدن‌های طولانی با جان کری، وزیر امور خارجه شیطان بزرگ، و بیان این نکته که قول جان کری ارزش بیشتری از امضاء او دارد و قابل اطمینان است، پاسخ نداد.
 
حال بماند موضوع FATF  و CFT و موارد پیدا و پنهان دیگر مرتبط با برجام، اینکه موضوع CFT هنگام بحث و بررسی در مجلس و جو فشاری که امریکائی‌ها و اروپایی‌ها برای تصویب آن در مجلس وارد کرده بودند، بناگاه آقای ظریف، که رئیس دستگاه دیپلماسی کشور است، در مصاحبه بفرماید که در کشور ما سالانه صدها میلیارد پولشویی انجام می‌شود و موضوع تصویب CFT را مورد حمایت قرار دهد، باز از همان گاف‌های مورد نظر دشمنان انقلاب اسلامی و کشورمان بود که بمثابه گل طلایی در درون دروازه خودمان از سوی آقای ظریف بود که منافع و مطامع دشمن را تامین کرد.
 
بی‌حساب و کتاب حرف‌زدن آنهم از ناحیه رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان آنچنان رنج‌دهنده است که آقای ظریف در پاسخ نامه دادستان، که مطالبه موارد و متخلفان پولشویی در کشور از آقای ظریف شده بود، وی در پاسخ نوشت که هیچ دلیل و نمونه‌ای را سراغ ندارد تا در اختیار دستگاه قضایی کشور بگذارد و این یعنی یک پاس گل طلایی به دشمنان و این است قصه پرغصه دیپلماسی این سال‌های کشورمان.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما