تاریخ انتشارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۷
کد مطلب : ۲۶۱۸۱۳
فرماندار میاندورود از کارشناسی برجام تا خزانه خالی دولت، از دلواپسان تا خانه نشینی 11 روزه احمدی‌نژاد، از کلنگ‌زنی بی‌رویه در دولت قبل تا بررسی پیامدهای درگذشت آیت‌الله هاشمی و تحلیل آخرین وضعیت صادرات نفت را گفت و گفت و گفت!
۰
plusresetminus
وقتی که فرماندار نداند هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد!
به گزارش بلاغ، دومین همایش قدردانی از ورزشکاران و قهرمانان میاندورودی در حالی توسط اداره ورزش و جوانان میاندورود برگزار شد که با وجود برخی اتفاقات، حاشیه بر متن آن غلبه پررنگی داشت.

نخستین موردی که نمی‎توان از آن به‌راحتی گذشت، تبلیغات گسترده برگزار کنندگان همایش بود که در آن برای ترغیب مردم به حضور در همایش، از اجرای برنامه طنز توسط علیرضا گالش مشهور به قارنلی، هنرمند اهل استان گلستان بود، اما در کمال ناباوری آنهم درست زمانی که بیش از یک هفته از تبلیغات محیطی و رغبت قابل پیش بینی مردم برای حضور در مراسم مهیا شد، درست یک روز مانده به همایش، لغو شد.

بهانه این تصمیم دیرهنگام، فوت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود! اتفاقی که اگر چه برای همه ایرانیان به‌دلیل سوابق مبارزاتی و مدیریتی این یار دیرین رهبری ناگوار بود، اما 10 روز از آن گذشته بود و اگر قرار بود این برنامه دستخوش تغییر شود چرا از همان ابتدا با حضور این هنرمند مخالفت نشد تا وعده بدون عمل به مردم داده نشود؟

نکته دوم اینکه در این همایش اغلب از ورزشکاران نوجوان دعوت شده بود تا نیروی محرکی باشد برای آنان در عرصه ورزش، اما آقای فرماندار سخنران اصلی این همایش تقریبا هیچ صحبت قابل فهمی برای این قشر پرتحرک و علاقمند به ورزش نداشت... وی وقتی دید این همه گوش در سالن حضور دارد، از کارشناسی برجام تا خزانه خالی دولت و از دلواپسان تا خانه نشینی 11 روزه آقای احمدی‌نژاد، از کلنگ‌زنی بی‌رویه در دولت قبل تا بررسی پیامدهای درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و تحلیل آخرین وضعیت صادرات نفت را گفت و گفت و گفت، و از تنها چیزی که دغدغه نداشت بی ارتباطی این مباحث با شأن این همایش بود!

اگرچه نمی‌توان انتظار داشت که یک فرماندار، خارج از سیاست‌های دولت مطبوع خود حرف بزند، اما ذکر این نکته تکراری است که هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد..!

واکنش حاضران به این سخنرانی هم چیزی به جز همهمه و بی‌توجهی نبود تا به جز اندک افرادی در ردیف اول، بقیه مردم به نشانه این ملال آوری و خسته کنندگی برنامه ها بویژه سخنرانی فرماندار واکنش منفی نشان دهند.

برخی این حرکت را سخنان انتخاباتی برای مصرف داخلی دانسته بودند، برخی آن را مصداق پیدا کردن گوش مفت و عده‌ای هم پس از مشاهده این کج سلیقگی در سخنرانی یک مسئول اجرایی ترجیح دادند برای هواخوری از سالن خارج شوند....

ارسطو قادری در حقیقت با لغو اجرای برنامه با نشاط یک هنرمند (در حالی که می‌توانست اصل همایش را به تعویق بیندازد تا منافاتی با ارزش‎های گفته شده نداشته باشد)، و سخنرانی بی‌قافیه خود، تمامی زحمات یک مجموعه تخصصی بنام ورزش را که برای ترغیب و تشویق ورزشکاران تهیه و تدارک شده بود را بر باد داد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما