تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
کد مطلب : ۳۹۷۵۲۹
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران از کشت دوباره برنج در بیش از ۲۰ هکتار از شالیزار‌های استان تاکنون در استان خبر داد.
۰
plusresetminus
کشت مجدد برنج در 20 هکتار از شالیزار‌های مازندران/امسال محدودیت کشت نداریم
ابراهیم قربان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه نشاء اول برنج در زمین‌های شالیزاری استان، از اواخر فروردین آغاز شد، اظهار کرد: از اواخر تیرماه بیش از ۲۰ هکتار از شالیزار‌های استان، دوباره زیر کشت برنج رفت.

وی با بیان اینکه محدودیت کشت امسال نداریم و از منابع آبی خوبی بهره‌مند هستیم، افزود: شالیکاران در مصرف آب مدیریت کنند و آبیاری به صورت تناوبی انجام دهند.

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از شالیزار‌های مازندران عملیات ابیاری تناوبی انجام شد که در مصرف آب صرفه جویی و افزایش محصول تاثیر گذار است.

قربان نژاد با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از شالی‌های استان برداشت شده است، افزود: کشاورزان در سطح ۱۵ هکتار پرورش رتون را انجام دادند.

فرزین فرهادی مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی مازندران نیز گفت: ۹۶۵ هکتار از شالیزار‌های مازندران در حال انجام عملیات تجهیز و نوسازی است که همه طرح‌ها عملیات خاکی آن‎ها به میزان ۷۵ درصد به اتمام رسیده و ۲۵ درصد باقی مانده شامل عملیات شن‌ریزی بوده که بعد از برداشت کشت اول انجام می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما