تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
کد مطلب : ۳۹۷۴۷۷
نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های گردشگردی مازندران تناسبی با میزان ورود توریست ندارد و این در حالی است که برای ارتقا صنعت گردشگری باید امکانات گردشگری با شاخص‌های جمعیتی توریست همخوانی داشته باشد.
۰
plusresetminus
زیرساخت‌های گردشگردی مازندران تناسبی با میزان ورود توریست ندارد
به گزارش بلاغ، علی اسماعیلی در گفت ‌و گو با خبرنگار ما درباره مشکلات کنونی استان مازندران برای خدمات رسانی به گردشگران، اظهار کرد: استان مازندران 3 میلیون 200 هزار نفر جمعیت دارد و تقریبا 5الی 6برابر جمعیتی که دارد به مسافرین و گردشگران خدمات ارائه می دهد بنابراین جا دارد نگاه ویژه به مقوله گردشگری در استان مازندران داشته باشیم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجم گسترده زباله ها، ترافیک سنگین ، معضل فاضلاب از مشکلات اساسی استان مازندارن که می بایست با برنامه ریزی کاربردی برطرف شود تصریح کرد: برطبق برآوردهای اتخاذ شده برای رفع بخشی از معضل زباله ها و پسماندها ما نیازمند تزریق اعتبار 1000 میلیارد تومانی هستیم.

وی ادامه داد: در طی جلسه ای که میان نمایندگان مازندران و شمال کشور با وزیر صنعت ومعدن وتجارت برگزار شد بر این مسئله تاکید شد که از کارخانجاتی که کالاهای آلاینده تولید می‌کنند، عوارض اخذ شود تا بتوان عوارض مذکور را صرف هزینه رفع معضل پسماندها و زباله هادر استان مازندران کرد.

این مسئول افزود: زیر ساختهای گردشگردی استان مازندران تناسبی با میزان ورود توریست ندارد و این در حالی است که برای ارتقا صنعت گردشگری می بایست امکانات گردشگری با شاخص های جمعیتی توریست همخوانی داشته باشد.

اسماعیلی گفت: بخشی از شیرابه های زباله در استان مازندارن از رودخانه وارد دریا می شود واین امر سلامت آبزیان را نیز به شدت به خطر انداخته است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما