تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۳۹۷۳۶۳
شهید علی‌اکبر خانکانلو در بخشی از وصیت خود آورده است؛ تقاضای من از امت مسلمان و شهیدپرور ایران این است که همیشه درصحنه باشند تا توطئه گران آرزوی خود را به گور برند،
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،شهید علی‌اکبر خانکانلو هفتم بهمن ۱۳۴۰، دریکی از روستاهای توابع شهرستان اسفراین دیده به جهان گشود. پدرش علی‌اصغر نام داشت و به‌عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و درنهایت بیست و چهارم فروردین ۱۳۶۲، با سمت فرمانده تیپ هجده جوادالائمه در فکه توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. پیکر این شهید والامقام مدت‌ها در منطقه برجای ماند و پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

در ادامه وصیت‌نامه‌ای که شهید نوشته است می‌خوانیم: ان الله اشتری من المونین انفوسهم واموالهم بان لهم الجنه بقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون.

همانا خداوند جان‌ها و اموال مؤمنان را به بهای بهشت خریداری کرده تا آنها را در راه خدا جهاد کنند و دشمنان دین را به قتل برسانند و یا خود کشته شوند. پیکار کنید برای احراز حق و بگذارید به‌جای ذلت و ننگ دامن و کفن شما آغشته به خون بدنتان باشد. مردم، مبادا امام امت این قلب ملت و این هدیه خدا را تنها بگذارید. پدرو مادر و دیگر عزیزان و دوستان با این جملاتی که نوشتم دیگر فکر نمی‌کنم برای شما اندوهی مانده باشد که برای آن غم و غصه بخورید، ببینید بزرگان اسلام پیامبران امامان و امام امت چه می‌فرمایند و شما هم از آنها پیروی کنید. حال که خبر شهادتم را به شما می‌دهند. بی‌تابی نکنید و آیه شریفه انا لله و انا الیه راجعون را زمزمه کنید.

پدر عزیزم هیچ می‌دانی که می‌توانی سرت را بالا بگیری و بگویی من درراه خدا و اسلام و امام زمان (عج) شهید داده‌ام. پدر عزیزم فقط یک توصیه دارم و آن‌هم اینکه صبر کنی. پدر برایم دعا کن تا شاید خداوند برای دعای تو از گناهان من بگذرد. مادرم به خواهرو برادرانم بگو در دنیا فقط یک چیز را دنبالش بگیرند و آن دین مقدس اسلام است. مادرم حلالم کن.

تقاضای من از امت مسلمان و شهیدپرور ایران این است که همیشه درصحنه باشند تا توطئه گران آرزوی خود را به گور برند، به‌هرحال برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم که در راه خدمت به خدا و قرآن و مردم کوشا باشند.

پروردگارا مرا از سپاهیانت  قرار ده که به‌راستی سپاه تو پیروز است  و مرا در حزب خود قرار ده که همانا حزب دوستان تو هیچ غم و اندوهی ندارد. خدایا دینم را اصلاح کن که دین نگه دار کار من است و آخرتم را اصلاح کن که خانه دائمی من است. به‌سوی تو از مجاورت لعیمان گریزگاه من است. زندگی مرا مایه فزونی در هر خیری و مرگ مرا وسیله آسایش من از هر شری قرار ده.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما