حضور نماینده فدراسیون جهانی تنیس در ایران فدراسیون کشورمان را آنقدر به تکاپو انداخته که سرپرست به عنوان رئیس معرفی شده است!
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، تنیس ایران در حالی که روزهای بی برنامگی، سردرگمی و بلاتکلیفی خود را سپری می‌کند، میزبان نماینده فدراسیون جهانی شده است، حضوری که از سوی مسئولان فدراسیون پر سر و صدا بوده و مانور خوبی روی این حضور داده‌اند و از سرپرست، دبیر، نایب رئیس و مدیر تیم های ملی برای ملاقات با وی به خط شده اند.

فدراسیون تنیس بارها و بارها در سالیان گذشته منفعل بودن خود را در رویدادهای داخلی و بین المللی نشان داده، اما برای حضور نماینده جهانی فعالیت زیادی داشته است. مسابقات دیویس کاپ که مهمترین رقابت بین المللی برای تنیس ایران محسوب می‌شود کمتر بازتابی در سایت و فضای مجازی فدراسیون نداشته، اما از بدو ورود نماینده فدراسیون جهانی خبر رسانی زیادی شده و لحظه به لحظه از حضور او در ایران خبر مخابره می‌شود. در جایی که تشکیلات رسانه‌ای فدراسیون حتی از انتشار اخبار تیم ملی و نتایج آن در مسابقاتی همانند دیویس کاپ کوتاهی می‌کند و سکوت را به اطلاع‌رسانی ترجیح می‌دهد، بازتاب گسترده حضور این مسئول و مخابره لحظه به لحظه حضورش در ایران عجیب و جالب توجه است.
مسئولی که البته چندان جایگاه ویژه‌ای هم در تشکیلات فدراسیون جهانی ندارد اما تنیس ورشکسته ایران که سالهاست مورد توجه نبوده، با حضور این مسئول نه چندان مهم چنان از خود بیخود شده و ذوق کرده، گویی رییس فدراسیون جهانی به ایران آمده است! 
اینکه حضور این نماینده جهانی در این برهه بی‌برنامگی و بلاتکلیفی تنیس ایران و نداشتن رئیس چه لزومی داشته، چندان مشخص نیست و سایت فدراسیون آن را به بررسی وضعیت فعلی و ساختار مرکز ملی تنیس ایران ارتباط داده است، در حالی که در سال های گذشته هرگز این اتفاق نیفتاده است.

 

در روزهای انفعال و رخوت و سکون در تنیس هرگز شاهد فعالیت‌های اینچنینی نبوده‌ایم و دعوت از مسئولین جهانی در تنیس ایران و اساسا ارتباطات بین المللی در هر سطحی اعم از حضور تیم‌ها و بازیکنان خارجی گرفته تا مربیان صاحبنام و البته مسئولین جهانی هرگز مسبوق به سابقه نبوده و در فدراسیون تنیس خریداری ندارد اما اینکه حالا و در چنین شرایطی چگونه ناگهان چنین دعوتی در دستور کار قرار می‌گیرد، جای تعجب و ابهام بسیار دارد.
نکته جالب توجه اینکه در این دیدار، مجید شایسته که سرپرستی فدراسیون را برعهده دارد و از دوره سرپرستی قانونی وی نیز سه ماه سپری شده، به عنوان رئیس به نماینده جهانی معرفی شده است. شایسته خودش پیش از این گفته بود فدراسیون جهانی در نامه‌ای خواستار مشخص شدن وضعیت فدراسیون تنیس شده بود و حالا اینکه چرا او به عنوان رئیس معرفی شده دلایل آن مشخص نیست.

 

سوالی که فدراسیون باید پاسخگوی آن باشد اینکه حضور این چهره خارجی در این برهه خاص چقدر می‌تواند برای تنیس ایران مفید باشد؟ آیا این ملاقات و این بازدید بازخورد و خروجی خاصی خواهد داشت؟ یا فقط به صرف حضور در ایران، نمایشی برای خالی نبودن عریضه و ایجاد هزینه انجام گرفته؟ دستاورد این سفر و خروجی آن چیست؟

فدراسیون تنیس ثابت کرده که معمولا برای اتفاقات حوزه تنیس حتی در مهترین بخش و در تیم ملی پاسخی برای افکار عمومی ندارد اما کاش فدراسیون تنیس در این زمینه خاص و برای این پرسش‌ها و ابهامات پاسخ متقن و قانع کننده‌ای داشته باشد!
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما