تاریخ انتشارشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
کد مطلب : ۳۹۷۲۷۴
عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: طرح‌های تحولی حوزه باید با محوریت حوزه انقلابی به مرحله اجرا درآید.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین مهدی سلیمانی اردهالی اظهار کرد: در عرصه‌های مختلف ما باید شاهد ایجاد تحول در حوزه باشیم، ضمن اینکه همان طور که مقام معظم رهبری بارها تاکید فرموده‌اند، حوزه باید انقلابی بماند و حوزه انقلابی بی شک می‌تواند تحولات حوزه را به شکلی جلو ببرد که حوزه و روحانیت به خوبی پاسخگوی نیازهای جامعه و نظام اسلامی باشد.

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت تحول در عرصه‌های آموزشی و تحصیلی گفت: در این بخش نیز تحول باید بر اساس و محور حوزه انقلابی باشد و طبعاً اگر مدیر یک مدرسه و یا استادی، انقلابی نباشد، نمی‌تواند شاگرد انقلابی هم تربیت کند و باید در وهله نخست مدیران انقلابی و دغدغه مند بر سر کار باشند تا ان‌شاءالله شاهد تحقق حداکثری اهداف و برنامه‌های تحولی در حوزه باشیم.

نماینده طلاب کاشان در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه همچنین افزود: بعد از بحث انقلابی بودن باید به سراغ چالش‌ها و مشکلات حوزه برویم که البته امروزه مشکلات، شناسایی و احصا شده و بارها بر ضرورت رفع آن‌ها تاکید شده و ما اگر بخواهیم که یک حوزه انقلابی و در تراز جهانی داشته باشیم، باید به سمت تحول حرکت کنیم.

وی ابراز کرد: از سویی نباید تلاش‌ها و زحمات صورت گرفته در گذشته در حوزه را مورد بی توجهی قرار داد به طوری که ما به خصوص نسبت به قبل از انقلاب، تحولات و دستاوردهای بسیاری را شاهد بوده ایم که باید قدردان آن باشیم.

این استاد حوزه گفت: خوشبختانه آیت الله اعرافی در وضعیت فعلی ، طرح‌های بسیار خوب و نوگرایانه ای دارد که البته با حفظ سنت‌های اصیل حوزوی که مورد تاکید و خواست علما و بزرگان است ما باید به سمت تحول با توجه به نیازها و اقتضائات جدید برویم.

وی بیان کرد: امروز شرایط ملی و بین المللی می‌طلبد که حوزه و حوزویان با نوآوری به سمت اهداف تحولی حرکت کنند به این معنا که ما نیاز به تلفیقی از حفظ سنت‌ها و نوآوری و خلاقیت به منظور جوابگویی به نیازهای نوپدید داریم.

استاد حوزه افزود: آن چه مهم است این که همه باید دست به دست هم بدهیم تا ان‌شاءالله اهداف متعالی حوزه محقق شده و در نهایت رضایت خاطر امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری و علما و بزرگان را جلب کنیم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما