تاریخ انتشارشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۳۹۷۲۳۸
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کلید حل معضلات قشم در حوزه فرهنگی است از این رو تمام مسوولان باید امور فرهنگی را اولویت نخست خود قرار دهند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،مرتضی شیخ‌زاده شامگاه جمعه در آیین اختتامیه سومین جشنواره تئاتر دینی و انقلاب انصار قشم اظهار داشت: کلید حل معضلات قشم در حوزه فرهنگی قرار دارد.

وی افزود: تدوین تقویم برنامه‌های فرهنگی هفتگی جزیره قشم در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفته و تمام مسوولان باید امور فرهنگی را اولویت نخست خود قرار دهند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد تصریح کرد: با اقدمات فرهنگی کارشناسی شده می‌توان به جزیره‌ای شاداب دست یافت و از این توزیع اعتبارات فرهنگی باید به صورت عادلانه انجام شود.

شیخ‌زاده ادامه داد: تالارهای آینه و وحدت منطقه آزاد قشم با رویکرد حمایتی به صورت رایگان در اختیار گروه های هنری قرار داده می‌شود و علاوه بر آن خدمات اپراتوری سالن، تبلیغات گسترده و صدور مجوز فروش بلیط نیز انجام خواهد شد.

وی ایجاد زیرساخت را از نیازهای اساسی حوزه فرهنگی جزیره قشم برشمرد و گفت: در آینده‌ای نزدیک فرهنگ سرای بزرگ قشم با گنجایش دو هزار نفر احداث خواهد شد که گروه های هنری می‌توانند از بخش اداری آن نیز جهت استقرار و مدیریت امورات خود استفاده کنند.

امام جمعه شهرستان قشم نیز در این آیین هنر را موثرترین راهکار انتقال معارف ناب اسلامی برشمرد و گفت: تمام مسوولان موظف به تسهیل مسیر رشد فعالیت‌های فرهنگی و هنری در جامعه هستند.

گفتنی است، تئاترهای «از پاریس تا پاریس» و «نذر» از سوی هیئت داوران به مقام اول مشترک سومین دوره جشنواره تئاتر دینی و انقلابی انصار قشم دست یافتند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما