تاریخ انتشارجمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
کد مطلب : ۳۹۷۱۱۰
مدیرکل هنرهای نمایشی کشور با بیان اینکه سالن اصلی تئاتر شهر مشهد وضعیت خوبی ندارد، گفت: بودجه هنرهای نمایشی کشور برای برنامه‌ها بوده و ساخت یا تعمیر پروژه‌های عمرانی برای آن تعریف نشده، وظیفه ما حمایت از رویدادها است، بنابراین بخش عمرانی سازمان های مرتبط باید به این بخش ورود پیدا کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،شهرام کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار  در مشهد گفت: یکی از قطب‌های مهم کشور که در بحث تئاتر پررونق به حساب می‌آید خراسان رضوی به ویژه مشهد است.

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور با بیان اینکه تئاتر مشهد یکی از پایگاه‌های مهم این هنر در کشور است، عنوان کرد: دو ماه قبل که برای تماشای نمایش به سالن اصلی تئاتر شهر مشهد رفته بودم، متوجه خرابی سقف این سالن که مدت‌ها است تعمیر نشده، شدم.

وی با اشاره به ضرورت بازسازی سالن تئاترشهر مشهد، ادامه داد: بخش مهمی از اعتبارات بازسازی این سالن باید از بودجه استانی تامین شود.

کرمی اظهار کرد: بودجه هنرهای نمایشی کشور برای برنامه‌ها بوده و ساخت یا تعمیر پروژه‌های  عمرانی برای آن تعریف نشده، وظیفه ما حمایت از رویدادها است، بنابراین بخش عمرانی سازمان های مرتبط باید به این بخش ورود پیدا کنند.

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور متذکر شد: تئاتر کشور در حال رشد و توسعه است، این موضوع سبب شده که قوانین را بازنگری کنیم.

وی در خصوص  وضعیت آیین‌نامه سالن‌های خصوصی بیان کرد: در حال حاضر این قانون دچار محدودیت قانونی شده، چراکه ما تلاش داریم طبق اصل ۴۴ برای کاهش تصدی‌گری دولت اقدام کنیم، این موضوع سبب شده این قانون تصویب نشود تا ایرادات حقوقی آن رفع شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما