تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
کد مطلب : ۳۹۷۰۶۸
مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمان پس از دو روز برگزاری امروز پایان یافت و برترین‌های رشته‌های مختلف با حضور مسئولان استای و جامعه قرآنی معرفی شدند .

امام جمعه سیرجان قرآن کریم را دستور زندگی همراه با سعادت و درس ایستادگی و مقاومت در برابر کفار و ظالمین عنوان کرد و گفت: امروزه ایستادگی و مقاومت مسلمانان برابر آمریکا از آموزه‌های دینی و قرآنی است که به آن عمل شده است .

حجت‌ا‌لاسلام سیدمحمود حسینی افزود: دشمن ظالم و استکبار بی‌رحم در مقابل ایستادگی و مقاومت ملت‌های مسلمان و دیگر کشورهایی که مقابل آمریکا ایستادند زمین‌گیر شده و امروز ملت ایران و نظام اسلامی راه خود را پیدا کرده و پیروزی بر دشمنان نزدیک و قطعی خواهد بود.

تشریح جایگاه قرآن کریم در سلامت خانواده و جامعه

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان امروز در حاشیه آیین اختتامیه مسابقات سراسری استان قرآن کریم کرمان با تشریح جایگاه قرآن کریم در سلامت خانواده و جامعه اظهار داشت: مسابقات قرآن، جریان‌سازی این کتاب دینی و نهادینه شدن فرهنگ قرآن در بطن جامعه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان افزود: سیاست کلی ما انتقال برنامه‌ها و مسابقات قرآنی به شهرستان‌های استان است که این روزها شاهد میزبانی خوب شهرستان سیرجان در مسابقات استان بودیم.

وی گفت: چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان به میزبانی جامعه قرآنی و اداره اوقاف شهرستان سیرجان و با حضور 350 نفر برای رقابت برگزار شد که این تعداد برگزیدگان مسابقات قرآنی 18 شهرستان استان بودند .

تدینی عنوان کرد: در مرحله اول مسابقات هم یک‌هزار و 200 نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، تواشیح، اذان، دعا خوانی، حفظ کل، پنج و 10 جزء و مفاهیم به رقابت پرداختند که نفرات اول این مسابقات در شهرستان‌ها به تعداد 350 نفر طی دو روز در سیرجان درمسابقات مرحله استانی شرکت کردند.

وی گفت: برای موفقیت برگزیدگان این مسابقات استانی در سطح کشوری و بین‌المللی دوره‌های آموزشی ویژه برگزار می‌کنیم تا نفرات اول با آمادگی بهتر در مسابقات کشوری شرکت کنند و شاهد موفقیت نیروهای قرآنی استان کرمان در سطح ملی و بین‌المللی باشیم.

نتایج نفرات برگزیده استانی برای حضور در مرحله کشوری

در حفظ پنج جزء اسماء ایرانمنش از کرمان و احمد مرادی‌زاده از انار، در حفظ 10 جزء فاطمه افصحی‌زاده از رفسنجان و هادی رضایی از کرمان، در حفظ 20 جزء عاطفه محمودزاده از کرمان و علی انوری از کرمان و در حفظ کل فاطمه اژدری از رفسنجان و عماد انوری از کرمان اول شدند.

در رشته ترتیل حسنیه قهاری از کرمان و محمد خسرویان از کرمان، در رشته قرائت محبوبه توحیدی از کرمان و ابوالفضل شریفی از رفسنجان و در رشته دعاخوانی عاطفه اسماعیلی از سیرجان و علی صدقی از کرمان اول شدند.

در رشته اذان نیز محمد حسام گوری از بم به مقام اول رسید.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

به چه کسانی باید رأی داد؟
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
وجوب انتخاب اصلح
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
جوان‌فریبی با بزن و بکوب
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
غربت محرومان در مجلس توانگران
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱