مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: سهم‌دهی برای مدیریت زن یک نگاه تحقیرآمیز است بلکه باید ظرفیت ایجاد شود و اینکه حکم کنیم که این درصد و میزان باید زنان مدیر باشد یک نوع تحقیر زن است چراکه به جای در نظر گرفتن توان زن، جنسیت را در نظر می‌گیرند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،مینو اصلانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: بسیج زنان بیش از ۹ میلیون عضو و ۲۰ هزار پایگاه مقاومت در سراسر کشور دارد که بسیاری از این آمار را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهد و با آشنایی از بسیج می‌توان گفت که این خود جوانان هستند که پایگاه‌ها را اداره می‌کنند. 

 

شناسایی 3 هزار بانوی کارآفرین در کشور/ 216 گردان کوثر آموزش دیده در کشور

وی خاطرنشان کرد: در حوزه کارآفرینی سه هزار بانوی کارآفرین شناسایی شد و  بسیج بانک اطلاعات داریم. 

اصلانی به آمادگی و آموزش و اشتغال خانگی در رده مقاومت خواهران اشاره کرد و گفت: ۲۱۶ گردان کوثر آموزش دیده وجود دارد که  در بخش امداد و نجات به مردم کمک می‌کنند. 

مسئول بسیج جامعه زنان ابراز کرد: تشکیلات زنان بسیج کشور در دنیا بی‌نظیر است که از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه گفتمان الگوی "زن نه شرقی و نه غربی" شروع شده است، تصریح کرد: بحران زن موضوع جدی است چراکه بنابه تعریف غربی‌ها، زن بی‌هویت شده و جایگاه مادر بودن را از دست داده است از این‌رو با مطرح کردن این الگو و گفتمان‌سازی الگو روح جدیدی دمیده شده که راه برون رفت از بحران است.

اصلانی ادامه داد: کتاب زیادی با الگوی زن نه شرقی و نه غربی منتشر شده است. 

 تک فرزندی و بدون فرزندی  خانواده‌ها را تهدید می‌کند

وی با بیان اینکه بسیج زنان سبک زندگی اسلامی را جزو وظایف خود برای ترویج و تبلیغ و تدوین می‌داند، گفت: تغییر نگرش‌‌ها نسبت به جایگاه خانواده در جمعیت مشکل جدی داریم و به سمت سالخوردگی حرکت می‌کنیم که اصلاً درشان جامعه ما نیست.  

مسئول بسیج جامعه زنان توضیح داد: در حال حاضر در جامعه تک فرزندی و بدون فرزندی وجود دارد که آسیب جدی می‌باشد. 

برگزاری کارگاه مهارت زندگی برای 20 هزار جوان

وی ادامه داد: ایجاد زمینه ازدواج دختران و پسران از دیگر اقدامات بسیج زنان بوده چراکه این نوع سبک زندگی وظیفه همه است و کارگاه مهارت زندگی برای ۲۰ هزار جوان برگزار می‌شود.

اصلانی با بیان اینکه دوره‌های آموزش و  تربیت کارشناس مشاور داریم، گفت: شعار ما این است که "هر پایگاه مقامت یک مشاور خانواده برای تحکیم و تقویت بنیان خانواده" است.  

وی با اشاره به اینکه در تربیت فرزندان کارگاه آموزشی برای تربیت فرزندان داریم، گفت: با توجه به اینکه فضای مجازی یک بحث جدی در خانواده است از این‌رو لازم است تا دانش رسانه‌ای خانواده‌ها افزایش یابد و تهدیدات فضای مجازی  به فرصت تبدیل شده و از موقعیت علمی این فضا برای ارتفای سطح فرهنگی استفاده شود.

مطالبات جدی خانواده شبکه ملی اطلاعات است/در هیچ جای دنیا فضای مجازی تا این میزان که در ایران رها شده نیست

مسئول بسیج جامعه زنان با تاکید بر اینکه از جمله مطالبات جدی خانواده شبکه ملی اطلاعات است که متاسفانه پاسخی از سوی مسوولان داده نشده است، گفت: قطعاً اگر  شبکه ملی داشته باشیم می‌توان فضای مجازی را امن ساخت. 

وی خاطرنشان کرد:  در هیچ جای دنیا فضای مجازی تا این میزان که در ایران رها شده است، نیست و حتی تلاش می‌کنند تا فضای مجازی را به محیط امن تبدیل کنند ولی در کشور فضای مجازی ناامن شده و  مشکلات زیادی دچار می‌‌شود که در اصلاح سبک زندگی همه این مولفه‌ها را نیاز داریم. 

اصلانی ابراز کرد: به عنوان تشکل مردمی، تقویت و تعالی بنیان خانواده و ساخت الگوسازی از زنان الگوی جامعه و ۷ هزار زن شهید و تقویت هویت ملی جزو وظایف ما می‌باشد. 

وی به فعالیت‌های بسیج زنان در تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت:  شبکه‌های مختلف تربیتی در این خصوص ساماندهی شده است.

بسیج زنان به 14 میلیون نفر می‌رسد

مسئول بسیج جامعه زنان با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات در مثلث تولید پیام و نوع انتشار پیام داریم که یک موضوع جدی بوده و   به آن پرداخته شده است، گفت: در برنامه توسعه ششم باید ۴ میلیون بر تعداد بسیجیان زن افزوده شده و به مرز ۱۴ میلیون برسیم.

مسئول بسیج جامعه زنان خاطرنشان کرد: فضای مجازی جزئی از زندگی ماست و می‌توان تهدیدات را با افزایش دانش رسانه‌ای مردم به ویژه مادران افزایش داد. 

 

 ۳۵ درصد کودکان آمریکایی از روابط نامشروع به دنیا آمده‌اند 

اصلانی اضافه کرد:  ۳۵ درصد کودکان آمریکایی از روابط نامشروع به دنیا آمده‌اند از این‌‌رو در غرب مردم را به خویشتن داری زنان و مردان دعوت کرده و می‌خواهند  در کلیسا ازدواج شرعی انجام دهند.

وی در رابطه با شایعه ممنوعیت بستنی خوردن زنان در مجامع عمومی گفت: این موضوع و کذبیت آن روشن شد و البته مردم فهیم به خوبی می‌دانستند که شایعه‌ای بیش نیست ولی در حال بنده تاکید بر افزایش دانش رسانه‌ای دارم تا  درست تشخیص دهیم و دروغ‌ها را از هم سوا کنیم. 

عصبانی شدن دشمن از  تجمع زنان عفیفه در هفته حجاب و عفاف در سراسر کشور/ 10 هزار نخبه زن بسیجی در کشور

اصلانی افزود: البته تجمع زنان عفیفه در هفته حجاب و عفاف در سراسر کشور به قدری دشمن را عصبانی کرده بود که آنها این شایعه را در اندیشکده‌های خود منتشر کرده و پخش کرده بودند. 

این مسوول بسیج زنان در کشور یادآور شد: بالغ بر ۱۰ هزار نفر نخبه زن در بسیج وجود دارد به همین منظور فعالیت‌ها، کمک‌ها و حمایت‌ها و معرفی این عزیزان در بخش اختراع و فعالیت اجتماعی و غیره از سوی بسیج انجام می‌گیرد. 

سهم‌دهی برای مدیریت زن یک نگاه تحقیرآمیز است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مدیریت زنان در کشور گفت: نباید نگاه جنسیتی به این موضوع داشت چراکه این کار تحقیر زن است و سهم‌دهی برای مدیریت زن یک نگاه تحقیرآمیز است بلکه باید ظرفیت ایجاد شود و اینکه حکم کنیم که این درصد و میزان باید زنان مدیر باشد یک نوع تحقیر زن است چراکه به جای در نظر گرفتن توان زن،  جنسیت را در نظر می‌گیرند. 

اصلانی گفت: همانطور که رهبری فرمودند اینکه چقدر زن وزیر و وکیل داریم افتخار نیست بلکه افتخار ما میلیون‌های زن مسلمان است که در صحنه‌های مختلف بدرخشند. 

تشکیل اندیشکده مقابله با حیا و عفاف توسط دشمن

وی با بیان اینکه وقتی جلوی شبکه‌های حیا زدا را نگرفته‌ایم چگونه انتظار اثرگذاری کارها را داریم، افزود: دشمن اندیشکده مقابله با حیا و عفاف تشکیل داده تا روی جوانان تاثیر بگذارد. 

این مسوول کشوری ادامه داد: در بخش آموزش‌های لازم در سراسر سیستم آموزشی، موضوع جدی در مورد اغناسازی حجاب نداریم.

 کم کاری 26 دستگاه در رابطه با حجاب

وی با تاکید بر اینکه مشکلی در حجاب و عفاف نداریم بلکه تبلیغات دشمن و صهیونیست‌ها و کم کاری ۲۶ دستگاه باعث ایجاد مشکلات و چالش‌هایی شده است، گفت: چرا نباید این ۲۶ دستگاه مرتبط گزارش عملکردی از خود در رابطه با عفاف و حجاب را در هفته حجاب و عفاف به ما ارائه کنند؟ 

24 درصد زنان کشور عضو بسیج هستند

اصلانی با بیان اینکه ۲۴ درصد زنان کشور عضو بسیج زنان هستند، گفت: ما ۲۱۶ فرمانده گردان زن در کشور داریم که در جهان بی‌نظیر است.

وی در پایان در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا حجاب فقط مختص به زنان است، گفت: من قبلا در این رابطه مصاحبه کرده‌ام و شیطنت رسانه‌ای آن را به حاشیه برد در حالیکه برای زنان حجاب و پوشش توصیه شده است ولی برای مردان هم حجاب و پوششی در نظر گرفته شده است که به منزله روسری و مانتو نیست بلکه در حال حاضر جوانان ما در پیدا کردن لباس مناسب مشکل دارند. 

اصلانی اضافه کرد: مطالبه گرانی چادر و لباس‌های اصیل و مناسب از وظایف خبرنگاران است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما