تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کد مطلب : ۳۹۶۸۶۲
با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، دومین جشنواره موسیقی آوای ارادت در گنبدکاووس برگزار می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،جشنواره موسقی آوای ارادت نام جشنواره‌ای هنری و پُرنشاط است که در کنار همه ارزش‌های والای فنی و هنری با چاشنی معنویت افزایی و گره زدن دل مردمان سرزمین گلستان با ولی نعمت ایرانیان امام رضا (ع) و خاندان پیامیر اکرم (ص) موجی از سرور و نشاط معنوی را در این خطه می‌پروراند.

به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و به میزبانی شهرستان گنبدکاووس دومین دوره از این جشنواره فرهنگی و هنری در گنبدکاووس برگزار می‌شود که میزبان گروه‌های متعددی از اقوام مختلف فارس، ترکمن، کرد، ترک، لر، بلوچ، سیستانی، شاهرودی و خراسانی در دو بخش صحنه‌ای و میدانی خواهد بود.

* توجه ترکمن‌ها به موسیقی آئینی و ارادت به اهل بیت (ع)

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه این همایش در روز پنج‌شنبه 27 تیرماه از ساعت 20:30 شب در سالن همایش‌های این اداره برگزار خواهد شد، افزود: توجه اهل سنت به ویژه ترکمن‌ها به موسیقی‌های آئینی و گرامیداشت مقام امام رضا (ع) در موسیقی‌های این قوم یکی از جاذبه‌های اصلی این همایش خواهد بود.

رضا شجاعی با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری این همایش نمایاندن عمق ارادت همه اقوام و مذاهب به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ویژه امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) است، خاطرنشان کرد: موسیقی و هنر زبان گویایی است که با تمام توان وجود آدمی را برای درک مفاهیم مطرح شده آماده می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان گنبدکاووس سرزمین هنر و موسیقی و مهد پرورش موسیقی‌دانان آئینی و مذهبی است، ادامه داد: توجه به هنر و زبان بی‌پیرایه و بی‌تکلف آن برای انتقال مفاهیم و آرمان‌ها مولفه‌ای است که باید در گام دوم انقلاب مورد توجه فعالان فرهنگی و هنری قرار بگیرد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما