تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
کد مطلب : ۳۹۶۱۳۵
رئیس سازمان صدا و سیما از صدور شناسنامه و ساخت موزه‌ی عروسکی برای عروسک‌های تولید داخل، خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، علی عسگری ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی هنرمندان برگزیده جشنواره پویانمایی کشور که در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران امسال برای دومین‌بار است که در کشور برگزار می‌شود، سال گذشته این جشنواره به میزبانی همدان و امسال نیز به میزبانی کرمانشاه با حضور بیش از هزار هنرمند برگزار شد.

رئیس سازمان صدا و سیما به حضور هنرمندان و گروه‌های برنامه‌ساز کودکان و نوجوانان در شهرستان‌های استان به‌ویژه در مناطق زلزله‌زده اشاره و بیان کرد: این جشنواره شور و نشاط خاصی را در کودکان و نوجوانان این دیار ایجاد کرده است.

وی به ایجاد یک بازار بین‌المللی برای محصولات پویانمایی و عروسکی ایرانی اشاره و بیان کرد: سطح محصولات این صنعت به اندازه‌ای ارتقا یافته که به‌دنبال پیدا کردن بازار جهانی است که رونق آن در خارج از کشور افزایش درآمد برای تولیدکنندگان راه به همراه دارد.

وی از صدور شناسنامه و ساخت موزه‌ای برای عروسک‌هایی تولید کشور خبر داد و گفت: این صنعت سال‌هاست در کشور به فراموشی سپرده شده است در حالی که هم‌اکنون در سطح جهانی درحال رشد است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرواز ۶۵۵، نماد حقوق بشر آمریکایی
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵
سبک زنـدگی و سیره امـام رضـا(ع)
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
حقوق بشر، غمنامه طنز تلخ غرب
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰