تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
کد مطلب : ۳۹۶۰۵۹
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: شرایط محیطی بین المللی و داخلی ما اقتضا می‌کند که مشارکت پرشوری داشته باشیم تا بخشی از تهدیدها و تحریم ها را پاسخ دهیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش فرمانداران سراسر کشور، اظهار کرد: دهم اردیبهشت ماه سال ۹۸ احکام اعضای ستاد انتخابات کشور توسط وزیر کشور صادر شد و عملاً وزارت کشور از دهم اردیبهشت ماه وارد تقویم انتخابات شد.

وی افزود: ستاد انتخابات در در وزارت کشور با حضور معاونان وزیر و روسا تشکیل شد و استانداران احکام را صادر کردند. سفرهای استانی برای انتخابات طراحی شد که تاکنون هشت استان را سفر کردیم و بحث‌های هماهنگی را انجام دادیم.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: در روز اول همایش فرمانداران ۹ کمیسیون همچون کمیسیون های سیاسی،امنیتی، اجرایی، اطلاع رسانی، بازرسی، فناوری اطلاعات پشتیبانی را برگزار کردیم و کارشناسی های دقیقی در آن انجام شد.تقریبا همه فرمانداران عضو این کمیسیون بودند و همه ابهامات و ایرادات بحث شد که این بحث ها به ۴ ساعت به طول انجامید.

عرف ادامه داد: از نیمه روز سه‌شنبه و چهارشنبه گزارش کمیسیون در صحن علنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. معتقدیم بحث و بررسی ها درباره انتخابات باید از وزارت کشور آغاز شود تا بخشی از ابهامات سطح جامعه رفع شود.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری همایش دو روزه شناسایی نقاط ضعف و قوت در اجرای انتخابات با روشهای ابتکاری، کم هزینه، میان برد است.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: این همایش اولین دوره آن در حال برگزاری است سپس جلسات را به صورت منطقه خواهیم داشت.

عرف بیان کرد: سعی داریم چهار رکن مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت را در جریان انتخابات محقق کنیم ارکانی که از گذشته قائل به آن هستیم و همچنین وزارت کشور در دو رکن سلامت و امنیت وظیفه ذاتی دارد. همچنین در حوزه مشارکت و فعالیت وظیفه ملی داریم.

وی بیان کرد: شرایط محیطی بین المللی و داخلی ما اقتضا می‌کند که مشارکت پرشوری داشته باشیم تا بخشی از تهدیدها و تحریم ها را پاسخ دهیم.

معاون سیاسی وزیر کشور در پایان گفت: همه کسانی که قانون اساسی را و نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند می‌توانند با بحث و گفتگو وارد انتخابات شوند و داور نهایی مردم است مردم آنها را انتخاب می‌کنند که با کدام گرایش و سلیقه ۴ سال حوزه قانونگذاری و نظارت را دنبال کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما