تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
کد مطلب : ۳۹۶۰۵۴
نماینده مجلس گفت: نگاه دولت به انتخابات شورایاری‌ها تشکیل سازمان رای برای خودشان در انتخابات بعدی است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  با انتقاد از عدم نظارت بر صلاحیت نامزدهای انتخابات شورایاری‌ها گفت: به هیچ وجه مشخص نیست که روند تایید صلاحیت این افراد چگونه بوده و چه فرایندی دارد و تایید صلاحیت‌ این نامزدها بر عهده چه کسی است؟ 

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده که برگزاری انتخابات شورایاری‌های تهران غیرقانونی است وضعیت مشخص بوده و حرفی باقی نمی‌ماند. آیا باید همین روند غیرقانونی ادامه پیدا کرده و اجرا شود؟ 

وی گفت: تایید صلاحیت اعضای شورای شهر با اما و اگر مواجه بوده است زیرا 5 نفری که از مجلس شورای اسلامی برای نظارت بر روند انتخابات شورای شهر انتخاب شده بودند رویکرد سیاسی داشتند و بر همین اساس نامزدهای شورای شهر تایید صلاحیت شدند، وقتی وضعیت تایید صلاحیت شورای شهر اینگونه است از روند انتخابات شورایاری‌ها چه توقعی می‌توان داشت؛ آیا این شورای شهر که خودش دارای مسئله است می‌خواهد شورایاری‌ها را تایید صلاحیت کند؟ 

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه شورایاری‌ها تاثیر چندانی در سرنوشت کشور ندارند اظهار داشت: توقع آن است که در تایید صلاحیت‌ها انصاف رعایت شود. 

سلیمی گفت: فرد ذینفع (شورای شهر) نمی‌تواند بانی، مستمع و ذاکر باشد که متاسفانه وضعیت فعلی نشان داده که گویا این شورای شهر چنین است و آنها هم بانی هستند و هم مستمع و هم ذاکر.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه نگاه دولت به انتخابات شورایاری‌ها تشکیل سازمان رای برای خودشان در انتخابات بعدی است.

وی گفت: دولت بنا دارد با نفوذ در محلات و انتخابات شورای محلات برای خود سازمان رای تشکیل دهد هر چند که شورایاری‌ها در کشور ما سوری بوده و نقش چندانی ندارند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما