تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۳۹۶۰۵۳
مسؤول واحد کتب بریل اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: این واحد متولی اصلی تولید کتاب‌های بریل است که تاکنون 300 عنوان کتاب بریل را در 17 هزار نسخه به چاپ رسانده و به سراسر کشور ارسال کرده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حسن عبدلی در گفت‌وگو با خبرنگار  با اشاره به رونمایی از 25 عنوان کتاب بریل به مناسبت دهه کرامت در جشن همراهی آستان بانوی کرامت، اظهار کرد: 12 مورد این کتاب‌ها در سال جاری و 13 عنوان نیز در سال‌های گذشته تولید شده است.
وی با اشاره به اینکه از این 25 عنوان کتاب هزار و 100 نسخه چاپ شده است، عنوان کرد: این کتاب‌ها برای نابینایان سراسر کشور ارسال شده تا این افراد نیز بتوانند در جشنواره کتابخوانی رضوی حضور پرشوری داشته باشند.
مسؤول واحد کتب بریل اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم خاطرنشان کرد: امسال استان قم بالاترین آمار شرکت روشن‌دل جشنواره ملی رضوی را به خود اختصاص داده است چراکه علاوه بر تولید کتب بریل، این آثار به شیوه مطلوب در اختیار جامعه مخاطبان در استان قم قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه از کتاب‌های جدید امسال چهار عنوان ویژه کودکان، چهار عنوان ویژه نوجوانان و چهار عنوان ویژه بزرگسال است، گفت: متولی اصلی تولید کتاب‌های بریل اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم است که تولیدات خود را به سراسر کشور نیز ارسال می‌کند؛ این مجموعه تاکنون 300 عنوان کتاب بریل را در 17 هزار نسخه به چاپ رسانده و به سراسر کشور ارسال کرده است.
عبدلی از فعالیت غرفه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم با مشارکت انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی شاخه قم در نمایشگاه بهشت بانو یاد کرد و گفت: ما در این نمایشگاه که به مناسبت دهه کرامت و ویژه نوجوانان و کودکان در صحن جامع فاطمی برپا شده است، برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان سنین پایین تلاش می‌کنیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما