تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
کد مطلب : ۳۹۵۸۵۱
رئیس جهاد کشاورزی میاندورود گفت: پیش‌بینی می‌شود 208 هزار تن انواع مرکبات زودرس و دیررس در این شهرستان تولید داشته باشیم.
۰
plusresetminus
پیش‌بینی تولید 208 هزار تن مرکبات در میاندورود/برای صادرات نیاز به برنامه‌ریزی دقیق داریم
سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: در سال جاری نزدیک دو هزار و 700 هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به کشت گندم اختصاص پیدا کرد که پیش بینی تولید ما 9  هزار و 700 تن بوده است.

وی بیان کرد: تا امروز چهار هزار و 500 تن گندم توسط کارخانه‌های شهرستان خریداری شد و 2 هزار تن هم برای بذر خریداری شد و مابقی گندم‌ها یا به شهرستان‌های هم‌جوار رفته یا توسط بخش خصوصی برای مصارف دیگر خریداری شده است.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود درباره وضعیت مرکبات شهرستان خاطرنشان کرد: میاندورود هفت هزار و 785 هکتار باغ مرکبات شامل انواع تامسون و نارنگی دارد که پیش‌بینی می‌شود 208 هزار تن انواع مرکبات زودرس و دیررس تولید داشته باشیم.

علوی با اشاره به حجم تولید مرکبات میاندورود، تصریح کرد: با وجود تولید خوب مرکبات در شهرستان نیاز به برنامه‌ریزی برای صادرات به کشورهای همسایه داریم تا اقتصاد کشور رشد بیشتری داشته باشد.

وی افزود: برداشت ارقام زودرس از دهه اول مهر آغاز می‌شود و ارقام دیررس نیز از نیمه دوم آذر ماه شروع خواهد شد.

علوی در پایان گفت: کودهای شیمیایی در شرکت‌های تعاونی در مراکز خدمات به اندازه کافی وجود دارند و کشاورزان با مراجعه به این مراکز می‌توانند کود مورد نیاز خود را خریداری کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرواز ۶۵۵، نماد حقوق بشر آمریکایی
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵
سبک زنـدگی و سیره امـام رضـا(ع)
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
حقوق بشر، غمنامه طنز تلخ غرب
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰