تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
کد مطلب : ۳۹۵۸۴۷
مدیرکل امور مالیاتی مازندران گفت: از ابتدای سال ۹۵ واحدهای مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از 100 هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور به‌عنوان واحد خالی شناسایی شدند از سال دوم به بعد مشمول مالیاتی معادل نسبتی از مالیات بر اجاره می‌باشند.
۰
plusresetminus
واحدهای مسکونی خالی از سال دوم مشمول مالیات می‌شوند
علی اکبر حمزه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: مهلت ارائه اظهار نامه مالیاتی عملکرد سال ۹۷ اشخاص حقوقی و صاحبات املاک اجاره‌ای حداکثر تا پایان تیرماه سال جاری است.

وی خاطر نشان کرد: مودیان می‌توانند برای پرداخت مالیات از طریق سامانه www.tax.gov.ir اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان مازندران بیان کرد: انجام به‌موقع تکالیف قانونی به مؤدیان هم‌استانی امکان بهره‌مندی از همه خدمات و معافیت‌های ارائه شده در قانون را داده و از برخورداری جرائم قانونی جلوگیری می‌کند.

حمزه‌ای اضافه کرد: مشمولین اعلام شده باید مالیاتی که در مراکز خدماتی و فروشگاهی تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده از مردم و مشتری اخذ می‌کنند را طی اظهارنامه مالیاتی در فرصت‌های اعلام شده به حساب دولت واریز کنند.

وی تصریح کرد: مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی طبق قانون جمع درآمد شرکت‌ها و درآمد ناشی از فعالیت‌های انتفاعی اشخاص حقوقی است که از منابع مختلف در ایران یا خارج از ایران تحصیل می‌شود و پس از وضع زیان‌های حاصل از منابع غیر معاف و کسر معافیت‌های مقرر در قانون به استثنای موارد خاص که دارای نرخ جداگانه‌ایست مشمول مالیات به نرخ ۲۵ درصد خواهند بود.

حمزه‌ای در پایان گفت: مالیات املاک اجاری بر طبق قانون در درآمد شخص حقیقی یا حقوقی ناشی از واگذاری حقوق خود نسبت به املاک واقع در ایران پس از کسر معافیت‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات بر درآمد املاک است و درآمد مشمول مالیات عبارت است از کل مال‌الاجاره اعم از نقدی و غیرنقدی پس از کسر ۲۵ درصد بابت هزینه‌ها استهلاکات و تعهدات مالک نسبت به مورد اجاره است که از ابتدای سال ۹۵ واحدهای مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از صد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور به‌عنوان واحد خالی شناسایی شدند از سال دوم به بعد مشمول مالیاتی معادل نسبتی از مالیات بر اجاره می‌باشند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
دشمن پای مردم رو از صندوق رای دور میکنه این کاملا درسته.اما سوال اینه که دقیقا دشمن کی هست.؟آیا خودمان نیستیم؟گفتید تحریم ها درصد کمی در اختلال اقتصادی نقش داشته و سو مدیریت بیشترین ضررو زده...پس خودتان هم قبول دارید بزرگترین دشمن اقتصاد سو مدریت خودتونه با این بخشنامه های غیر قانونیتون کاملا مشخصه
- از صدا و سیما درخواست داریم ورود کند و به این دولت و وزیرش گوشزد کند دیگر حرفی از حقوق شهروندی و عدل و عدالت و تدبیر و امید نزنند.
feedback
۱۵.عدالت رو فدا میکنید به چه قیمتی؟قانون رو فدا میکنید به چه قیمتی؟شرع رو فدا میکنید به چه قیمتی؟عهد و پیمان و قرار را فدا میکنید به چه قیمتی؟فرق گذاشتن و ناعدالتی در این بخشنامه مالیاتی داد میزنه...و نماد تبعیض ....نماد بی عدالتی و نماد بی قانونیه و نه قانون و نه شرع و نه عرف اونرو قبول میکنه و قطعا دیوان عدالت اداری اونرو ملغی و از درجه اعتبار ساقط میکنه.هنوز کسانی هستند که در بدنه نظام جلوی اینگونه بی عدالتی ها رو بگیرند.
feedback
۱۶.دوستان چه این دنیارو قبول داشته باشن و چه اون دنیارو یا هر دودنیارو قبول داشته باشند کلا این پولا خوردن نداره و هر کسی درش دست داره و یا جلوشو نگرفته مطمئنا دچار گرفتاری خواهد شد ....البته خدایی نکرده منظور بیماری و مرض وسرطان و ..... نیست‌
feedback
گرونی اقلام و مایحتاج ضروری و خوراکی کم نبود؟گرانی دوا و دکتر کم نبود؟ اینم اضافه میخواهید بکنید؟
رئیس جمهور محترم فرمودند آمریکا هر کاری می خواست بکنه رو انجام داد حالا نوبت شماست که هر کاری خواستین با این مردم بکنید.آفرین به شما خوب الگو برداری کردید.
بیکارم و کل سرمایه ۱۸ سالمو سکه خریدم.اونایی که فکر کردن که کسی که سکه خریده وضع آنچنانی داره و قضاوت میکنند واقعا براشو متاسفم...اداره مالیات بیاد ببینه همه چیزشو طرق حتی خونشو داده تا سکه بخره تا بدبختر نشه...چون تجربشو در سال ۹۲ به یاد داشته....حالا بشینید دم از عدالت مالیاتی بزنید...
feedback
.دیدید سر سپرده ارزی چی شد؟!ندیدید؟
حالا سر سکه میخواهید چه دبه ای کنید؟!
خب اگر سر دبه در سپرده ارزی در کل به سودتان شد که خداروشکرو اگر نشد یا به ضررتان شد حداقل درس بگیرید از اون.
پس اینکار را تکرار نکنید چون درغیر اینصورت این اعتماد زخم خورده به طور کامل از بین میرود...چرا مردم دلاراشونه وارد چرخه اقتصاد نمیکنن به خاطر همینه داداشای من....چقدر به ضرر کشور شد؟؟؟ کمی چرتکه بندازید آخه...!!!!

.جلوی ضررو هر جا بگیرید منفعته...بیایید جلوی بی عدالتی و بی قانونی را بگیرید و بیشتر از این اعتماد مردم را از خودتون سلب نکنید. انتخابات در راه است.منظورم هم با برادران مجلسی و هم دوستان دولتی و نهادهای ریاست جمهوری هست....آیا چند ماهه دیگه به اعتماد و رای مردم نیاز ندارید؟؟؟!!!!
feedback
.زمانی آقای احمدی نژاد همه کاری که تونستن تو اقتصادمون کردن و پشت تلویزیون اومدن گفتند دیدید چیزی نشد و فرمودند بذارید بقیشم انجام بدم!!!!بذارید اون چنتا کار آخر رو هم اجام بدم!!!!!معلومه که باید اینو بگه چون دو دوره ریاستش داشت تموم میشد و امیدی به انتخابش نبود.... فکر کنم آقای روحانی هم کپی برابر اصل آقای احمدی نژاد شده.انگار هر دو دودولت از یک نوشته و دیکته پیروی کردند...اما هنوز امید هست...مجلس محترم جلوی کارای آخر آن عزیز را گرفت که امیدوارم اینبار نیز همینطور شود.دیوان محترم عدالت اداری هم جلوی این دست اقدامات را بگیرد چون خدایی ناکرده شایداینا فقط فکر جناحی دارند و فکر حکومت و ملت و عدل و غیره نیستند.
.ما طرف حسابمون بانک مرکزی هم هست.ما سکه رو از اونا خریدیم...پیشنهادم اینه که علاوه بر شکایت از اداره مالیات از بانک مرکزی نیز شکایت شود. اداره مالیات هم اگر پولی میخواد بزنه به زخمش بهتره از بانک مرکزی بگیره...البته امیدوارم انقدر بهش فشار نیاره که مجبور به چاپ پول بشه!!!!!!
.اداره مالیات فقط یه سوال و جواب بده
دقیقا چی عایدمون شده که میخواد بر اساس اون ازمون مالیات بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.آقای روحانی که همیشه ادعا میکنید دست تو جیب مردم نکردیم....!!مگر اداره مالیات زیر نظر شما نیست؟؟این مالیات نیست اسمش آقای روحانی ...این اخاذی و دزدی دولتیه.... افسوس و صد افسوس که هر دو دوره به شما رای دادم .و حالا وزیر تون بیاد این چرت و پرتارو بگه....و اگر مجلس کاری نکند باز متاسفم برای خودم که پای صندوق رفتم....
ملا درسته.اما سوال اینه که دقیقا دشمن کی هست.؟آیا خودمان نیستیم؟گفتید تحریم ها درصد کمی در اختلال اقتصادی نقش داشته و سو مدیریت بیشترین ضررو زده...پس خودتان هم قبول دارید بزرگترین دشمن اقتصاد سو مدریت خودتونه با این بخشنامه های غیر قانونیتون کاملا مشخصه
feedback
۳۲.کار به جایی رسیده که مثل زورگیرا و خفت اندازها و اراذل و اوباش به جون مردم بیافتید...!!! این اداره مالیات جمهوری اسلامیه؟..‌.از قوه قضائیه محترم که تازه نفس آمده و میخواهد اعتماد عمومی را دوباره جلب کند تقاضا دارم کسانی که این بخشنامه های غیر قانونی و غیر شرعی را با وقاحت تمام ارائه داده اند را مورد پیگرد قضائی قرار دهد هم بابت غیر قاونی بودن آن هم از حیث سو استفاده از مقام و سو مدیریت آن و هم از لحاظ غیرشرعی بودن آن و هم از لحاظ ایجاد آشفتگی در اذهان عمومی .... پلیس همان برخوردیو باهاشون بکنه که با اراذل و اوباش میکنه.نه تنها فرقی با اونها ندارند بلکه بدتر از اونها هستند چرا که نه فقط در جایگاه قانون گذار یعنی مجلس خود را قرار داده اند بلکه پول خارج از قانون و عرف و اونهم با زورگیری و مهلت کم و اولتیماتوم و با نارضایتی میخواهند بگیرند.دزدی و زور گیری اونم در روز روشن...
feedback
این آیه شریفه قرآن را دقت کنید:
وفای به عهد « … وَ أَوفُوا بِالعَهدِ إنَّ العَهدَ كانَ مَسئُولـاً » (سوره‌ مباركه‌ إسراء آیه 34)
ترجمه آیه:( و به پیمان (خود) وفا كنید، كه قطعا از پیمان سؤال میشود
feedback
نکته قابل توجه اینکه با بررسی فضای مجازی میتوانید نظرات دولتمردان و مجلسی ها وبقیه اصحاب قدرت رو دید.اگر میخوایم پای صندوق رای برویم اینو در نظر بگیرید.چون قانون مالیات بر سکه غیر قانونی و غیر شرعی هست ما به راحتی میتونیم افرادی که نه به شرع و نه قانون اعتقادی ندارند رو بشناسیم و برعکس .انتخابات مجلس نزدیکه...حتما به افراد قانونمند وباشرع رای بدید نه کسانی که سفسطه و مغالطه میکنند و حیله گر و وابسته به امیال نا ثواب هستند.
feedback
قرآن کریم ، قدرتمندان و حکومتدارانی که اموال مردم را به ناحق ضبط می کنند را عامل خروج مردم از راه خدا میداند و می فرماید: إِنَّ كَثِيرًا مِنَ الْأَحْبَارِ وَالرُّهْبَانِ لَيَأْكُلُونَ أَمْوَالَ النَّاسِ بِالْبَاطِلِ وَيَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ : بسیاری از علماء و راهبان (یهود و نصاری) اموال مردم را به باطل طعمه خود می‌کنند و (خلق را) از راه خدا منع می‌کنند سوره توبه آیه 34
feedback
دوستانی که میخوان به خاطر وضع مالیات بر سکه از اداره مالیات شکایت کنند دو راه داره....یکی باید بعد از پر کردن فرم دادخواست که با یک جستجو ساده در کانال ها ی اینترنتی و فضای مجازی آنرا به راحتی پیدا میکنید به آدرس بزرگراه همت نرسیده به بزرگراه ستاری خیابان مخبری تشریف ببرید.راهنمای پر کردن فرم دادخواست رو در ذیل شرح داده ام.
ساعت کار دیوان از ۸صبح تا ۲بعداز ظهره.از شنبه تا چهارشنبه
وقتی وارد شدید از حیاطش رد میشید وارد ساختمان اصلی میشید موبایلتونو میگیرن بعد سمت راست میرید بازرسی میشید و سالن اول که شلوغه واسه پیگیری شکایته کاری بهش ندارید و وارد سالن بعدی میشید...یه عده دارن فرماشونو پر میکنن و شما نیاز به گرفتن شماره ندارید...پشت هر کدام از باجه ها خالی شد دو نسخه فرمتونم تحویلش میدین و کارت بانکیم میگیره ۳هزارتومان ازش برداشت میکنه و تمام...
فقط یادتون باشه از قبل به نزدیکترین دفتر خدمات قضایی برید برای گرفتن کد ثنا و اگر از قبل دارید نیازی نداره...کپی کارت ملی رو هم زیر فرما الصاق بفرمایید.من برای محکم کاری کپی شناسنامه و کپی رسید ثنامم الصاق کردم.
جدیدترین فایل دادخواست در کانالها موجوده دو سری ازش دانلود میکنید و زیر آنها کپی کارت ملی و شناسنامه را میزنید
کلا ۱۰ صفحه میشه با کپی کارت ملی وشناسنامه میشه دوازده صفحه برای هر سری...
در صفحه اول بالای صفحه قسمت تمبر مینویسید معاف از تمبر به علت طرح در هیئت عمومی و زیرشو امضا میزنید...
سه صفحه فرم دادخواست رو هم زیرشون امضا و انگشت میزنید...بعد گرفتن کد سنا از نزدیکترین دفتر خدمات قضائی کد ملیتون مبیشه کد کاربریتون و اونو در فرم زیر کاربری ثنا مینویسید...خوبی ثنا اینه که برای پیگیری و اصلاع رسانی از سمت دیوان یا هر مرجع قضائی دیگه نیاز به مراجعه حضوری نیست و در تمام کارهای قضایی و دادگاه ها و دادسراها این ثنا رو باید داشته باشید و اجباریه در کل کاریه که باید انجام بدید.
راه ساده تر دیگش اینه که در دفتر خدمات قضایی هم کد ثنا بگیرید و هم خودشون فرم دادخواستو دارن البته باید بهشون بگید جدیدترین و کاملترین نسخه رو استفاده کنن و در نهایت 20تومن بابت تمبر میگیرن و هر دو سری گپی تو یک پاکت براتون پست میکنن.
امیدوارم این راهنمایی براتون مفید واقع شده باشه
feedback
رئیس اداره مالیاتی میگن مالیات بر عایدی در 180 کشور انجام میشه بر چه مبنا و اصولی هممچین مقایسه ای میکنند.مگر در اون کشورها تورم 300 درصدی داریم.... اگر تورم به صفر برسه اونوقت میشه درآمد افراد رو عایدی حساب کرد....در کجای دنیا تورم و کاهش ارزش پول ملی عایدی حساب میشه...؟!!!! به جای نظام مالیاتی کشور باید پیشوند نظام رو تغییر دهید و بگین شالاتانیسم مالیاتی کشور خیلی درست تره......
feedback
اون آقایی که میگه پول تو بانک گذاشتن یعنی وطن پرستی... نمردیمو فهمیدیم وطن پرستی یعنی چه.....خداروشکر....کلا مفاهیم وطن پرستی رو تغییر دادید...آدرس غلط دادن باورتون شده...من خودم سال 90 پولمو تو بانک گذاشتم و وقتی ارزشش یک سوم شد جز افسوس و سرخوردگی و توجیه چیزی برایم باقی نموند...الان فهمیدم که حماقت بوده و با توجیه اصل موضوع حل نمشود...نقدینگی و تورم خودش به تنهایی ما رو بدبخت کرده و اگر خودمونم به خودمون آسیب بزنیم جز ظلم به خودمون کاری نکردیم...فقط موندم چه ربطی به وطن پرستی داره...اونایی که رفتن شهید شدن وطن پرستند...اونایی که با قانون و عدالت به فکر توسعه مملکت هستند وطن پرستند...پولتو دادی بانکی که خودشون سکه و ارز و زمین و ساختمان بگیرن و خودشون بنگاه دار و دلال هستند و در آخر یه چیزی بندازن جلوت....این شد وطن پرستی...اتفاقا دقیقا پولتو دادی یه عده گنده تا گنده تر شن....پس برو با خودت فکر کن.
feedback
به نظر من کسانی که این مالیات غیر قانونی و غیر شرعی را بخشنامه کردند را باید به دلیل تشویش اذهان عمومی و سوء استفاده ابزاری از مقام و به دلیل ایجاد سلب اعتماد عمومی مردم به دولت ونظام و صدمه به قانون و شرع مورد پیگرد قانونی قرار داد
feedback
ما نه تنها قاطعانه خواستار لغو این طرح غیرقانونی هستیم بلکه بطور جدی خواهان عزل و محاکمه رییس جدید سازمان مالیاتی بخاطر فشار روحی و روانی وارد شده به مردم بر اثر اعلام این طرح غیرقانونی که قطعا با هدف ضربه زدن به حیثیت نظام و عدم اعتماد مردم به همه ی دولتهای بعدی وضع شده هستیم.مسلما کسی که این قانون رو وضع کرده وطن دوست و طرفدار نظام کشورمون نبوده وگرنه این چنین با آبروی نظام و سرمایه ی اصلی نظام که اعتماد مردمه بازی نمی کرد
feedback
لطفا همگى در ساعات ادارى با مجلس شوراى اسلامى به شماره ٣٩٩٣١ تماس بگیرید و با دفاتر اعضاى کمیسیون اقتصادى یا بودجه مثل دکتر پور ابراهیمى و دکتر تاجگردون صحبت کنید و اعتراضتان را اعلام نمایید من دو روز است با دفتر تمام نمایندگان تماس میگیرم لطفا شما هم همین کار را بکنید. ضمنا با مراجعه به سایت دیوان عدالت ادارى قسمت ثبت شکایات مردمى هم میتوانید بدون هیچ هزینه اى اعتراض و شکایتتان را ثبت کنید. البته مراجعه و شکایت حضورى در دیوان بهتر است ولى بصورت اینترنتى هم شکایت را ثبت کردن ضررى ندارد
feedback
سازمان امور مالیاتی حق چنین کاری را نداشته و قطعاً محکوم خواهد شد . سکوت نکنید ، برای احقاق حق قانونی خود از طریق مجاری قانونی اقدام کنید . ما دیگر تحمل این همه ظلم و بی عدالتی این دولت را نداریم . دولت علناً دست در جیب ملت کرده و قصد دارد اموال مشروع ملت را تاراج کند و به یغما ببرد . اگر امروز جلوی این ظلم و بی عدالتی آشکار را نگیریم ، فردا تمامی اموال مشروع ملت از جمله سپرده های ارزی و ریالی ، املاک ، خودرو و … را هم به بهانه ها و عناوین جعلی و من درآوردی غارت خواهند کرد . دوستان ، لطفاً همگی در اسرع وقت به دیوان عدالت اداری شکایت کنید . هیچ کس نه مالیات پرداخت کند و نه اظهارنامه پر کند که در غیر این صورت ، فقط خودتان را شاغل رسمی در این شغل (خرید و فروش سکه) معرفی و محکوم نموده اید . شکایت در دیوان بسیار راحت و کم هزینه است . مطمئن باشید دیوان این بخشنامه ظالمانه و من درآوردی را لغو خواهد نمود . حتی جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی (نایب رییس محترم کمیسیون اقتصادی مجلس) به صراحت اعلام نموده اند که “هرگونه وضع مالیات درباره سکه ، مصوبه مجلس را می خواهد و چون دولت از ابتدا به صراحت اعلام نکرده که خرید سکه مشمول مالیات خواهد شد و مجلس نیز در این باره هیچ گونه مصوبه ای ندارد ، لذا گرفتن مالیات از خریداران سکه غیر قانونی و تخلف است و این بخشنامه باید لغو شود . در آینده هم اگر چنین قانونی در مجلس تصویب گردد ، عطف به ماسبق نخواهد شد و شامل حال خریداران قبلی سکه نمی گردد
. با این اوصاف وزارتخانه راهزنی هم لازمتون میشه...کلا به راهزنی مشروعیت میخواید بدید...خدا رو شکر از دل اقتصاد مقاومتی چه چیزایی دارن متولد میشن