تاریخ انتشارپنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
کد مطلب : ۳۹۴۲۰۷
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با تاکید بر اینکه فرآیند محوری در برنامه‌های شهری و نگاه همه جانبه کلیدواژه موفقیت در شهرهاست، گفت: اگر قرار است که شهرها توسعه پیدا کنند، نیاز به یک نگاه عمیق و جدید و حکیمان شهری داریم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، مهدی جمالی‌نژاد در مراسم افتتاح پل امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: وقتی مشکلات و چالش‌های شهری مطرح می‌شود، سه دسته آسیب در شهرها و روستاها و سکونتگاه‌ها وجوددارد.

معاون جدید عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور  با بیان اینکه آسیب‌های فیزیکی و کالبدی و مشکلات سیما و منظر شهری از جمله آسیب‌های موجود در شهر است، گفت: دسته دوم نیز مربوط به آسیب‌های اجتماعی و دسته سوم مربوط به آسیب‌های اقتصادی است‌.

وی با بیان اینکه اگر با یک افق فقط یک محور را بررسی کنیم مشکلات حل نخواهد شد، تصریح کرد: اگر شهرها به شهرهای دانش‌محور تبدیل شود، باید نگاه همه جانبه داشته باشیم و همه موضوعات در آن لحاظ شود.

جمالی‌نژاد با تاکید بر اینکه فرآیند محوری در برنامه‌های شهری و نگاه همه جانبه کلید واژه موفقیت در شهرهاست، افزود: اگر قرار است که شهرها توسعه پیدا کنند نیاز به یک نگاه عمیق و جدید و حکیمان شهری داریم.

معاون جدید عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه حکیمان شهری موجب توسعه و پیشرفت شهرها می‌شوند، بیان کرد: اگر موضوعات فرهنگی و معماری را داشته باشیم، آن پیشرفت مورد نظر مقام معظم رهبری محقق خواهد شد.

وی با تقدیر از پایان به موقع پل امام حسن مجتبی (ع) افزود: اعتمادسازی موجب حل بسیاری از مشکلات خواهد شد.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه در دفاع مقدس هیچ کدام از زیرساخت‌ها را نداشتیم، ولی اعتماد وجود داشت، گفت: امروز بسیاری از زیرساخت‌ها را داریم، ولی اعتماد بسیار کمرنگ شده است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما